24. 4. 2024
298f362a 7ba2 47d3 B97d 4e1b6e96154d

Město hledá projektanta oprav části ZŠ Sever

Hradec Králové – V rámci investic do školství připravuje město Hradec Králové rekonstrukci části Základní školy Sever v Lužické ulici. Dojít by mělo k rozsáhlým úpravám jídelny a kuchyně, nové budou rozvody kanalizace, vody, tepla i elektřiny, vyměněny budou podlahy i podhledy a dodáno nové odvětrávání.

Na tento projekt radní schválili zadávací podmínky a vypsání řízení pro výběr projektanta. Projektová dokumentace by měla mimo jiné zahrnovat i posouzení současného stavu kuchyňského vybavení a návrh na jeho obměnu, doplnění a uspořádání. Projektanta chce město vysoutěžit ještě v zimě, v průběhu roku by pak měla být dokončena projektová dokumentace a vydáno stavební povolení. Samotná rekonstrukce by tak mohla začít v průběhu příštího roku.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.
„Školství v Hradci Králové je na velmi dobré úrovni, je ale třeba pravidelně investovat do zázemí a zařízení jednotlivých škol. Musíme postupovat systematicky, proto se všemi řediteli vždy konzultujeme, jaké jsou jejich individuální požadavky a co je třeba vyřešit přednostně. Byť je možné obecně konstatovat, že hradecké školy mají kvalitně vybavené kuchyně a školní jídelny, tak právě u ZŠ Sever je třeba tuto oblast zlepšit,“ popisuje primátorka města Hradce Králové Pavlína Springerová.

Město se proto chystá vypsat zadávací řízení na zhotovitele projektové dokumentace oprav části ZŠ Sever, jehož podmínky na svém zasedání v minulém týdnu schválili radní města. Celkovou obměnou by měla projít kuchyně i jídelna. „V tomto pavilonu se kromě kuchyně a jídelny nachází také prostory pro mimoškolní výuku, těch se ale tato část rekonstrukce nedotkne. Vše se navíc snažíme připravit tak, aby stavební práce co nejméně zasáhly do běžného režimu školy. Na několik měsíců ale bude třeba vyřešit stravování ve škole jinou formou,“ uvádí náměstek primátorky pro oblast městských investic Lukáš Řádek.

Stavební práce v suterénu budovy zahrnou výměnu rozvodů vody, kanalizace, plynu a vytápění. Úpravy se budou týkat také odvětrávání, nové budou i podlahy, dělící příčky, obklady a podhledy. Projektanta by město chtělo vysoutěžit během následujících zimních týdnů. V průběhu roku pak bude probíhat tvorba projektové dokumentace a vyřízení žádosti o stavební povolení. „Další součástí projektové dokumentace bude posouzení stavu a dispozičního uspořádání vybavení kuchyně a návrh na jeho obměnu a doplnění. Zároveň bude nutné posoudit i stav stropní konstrukce,“ doplňuje náměstek Řádek. Cenu projektové dokumentace určí až výběrové řízení, město ale počítá, že by neměla přesáhnout 1,3 milionu korun.

Generální oprava kuchyně v ZŠ Sever ale není jedinou investicí do školství v letošním roce. „Když nepočítáme běžné údržbové práce ve školách, které během letních prázdnin provádí technické služby, chtěli bychom začít s přípravou stavebních prací v ZŠ SNP, ZŠ A MŠ Malšova Lhota, MŠ Pohádka i MŠ Kamarád ve Veverkově ulici,“ dodává náměstek Řádek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lpsdd4 Previous post Lékařskou pohotovostní službu pro děti a dorost ve FN Ostrava loni vyhledalo přes 10 tisíc dětí
Královéhradecký Kraj Oc Retail Park H. Králové Next post ČEZ loni zprovoznil rekordních 144 dobíječek pro e-auta. Odběr energie v KHK kraji vzrostl o 24 %