22. 4. 2024
Student 2052868 1920

Město finančně odmění učitele, kteří pomáhali v období nouzového stavu

HRADEC KRÁLOVÉ – Během nouzového stavu fungovaly v Hradci Králové jen některé vybrané školy, které se staraly o děti pracovníků složek integrovaného záchranného systému či zaměstnanců sociálních služeb. Jednalo se o základní školy Sever, Štefcova a Josefa Gočára, a také mateřskou školu Veverkova. Město nyní poskytne finanční odměny pedagogům z těchto škol, dohromady ve výši více než 150 tisíc korun.

Odměněno bude celkem 44 pedagogů, kteří pomáhali vyučovat a zajišťovat provoz škol během období nouzového stavu. „Školy a jedna školka fungovaly pro děti a žáky zaměstnanců bezpečnostních složek, obecní policie, zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví a příslušníků ozbrojených sil. Díky vstřícnému přístupu a zodpovědnosti pedagogů mohli rodiče těchto dětí nadále pokračovat v plnění svých pracovních povinností v době koronavirové krize. Za jejich přístup, odhodlání a péči jim velmi děkujeme,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. O výši odměn včera rozhodli radní města na svém zasedání, celkem bude mezi 44 pedagogů rozděleno více než 150 tisíc korun. 
Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Hradec Králové – Zpravodajství.
V Hradci Králové se začátkem tohoto týdne vrátili do základních a mateřských škol všichni žáci, rotační výuka byla zrušena. „Je třeba poděkovat také všem pedagogům, kteří pravidelně a řádně zajišťovali online formu výuky pro své žáky a připravili je na návrat do školních lavic. Díky jejich péči proběhl tento návrat bez komplikací,“ doplňuje primátor. 
Město Hradec Králové je zřizovatelem 17 základních škol, které navštěvuje téměř devět tisíc žáků. Stejně tak město zřizuje 33 pracovišť mateřských škol, do kterých chodí zhruba 2800 dětí. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Foto 1t2a9876 Export Previous post V dubnu se narodilo první hříbě koně Převalského v chovné stanici Zoo Praha v Dolním Dobřejově
Collage Next post Bio Central konečně otevírá – filmovými peckami z největších festivalů