21. 2. 2024
80ccea82 E1d4 42b7 9ab6 D8e64d9b0e55

Město chystá opravy ulic na Novém Hradci Králové

Nové chodníky, úpravy parkovacích stání, odvodnění komunikace, nové oplocení u fotbalového hřiště, rekonstrukce veřejného osvětlení či obnova lipové aleje. To jsou součásti rekonstrukce Husovy ulice na Novém Hradci Králové, kterou připravuje město. Opravy za zhruba 10 milionů korun by mohly začít nejdříve na podzim příštího roku, rada města schválila zadávací dokumentaci a podmínky veřejné soutěže na projektanta. Současně radnice v nejbližších dnech vypíše výběrové řízení na zpracování projektové dokumentace pro územní rozhodnutí a stavební povolení na rekonstrukci navazující ulice Zámeček, včetně stabilizace přilehlého svahu. S touto investicí za přibližně 12 milionů korun město počítá pro rok 2020. Přesnější předpokládané výdaje budou známé až po zpracování projektových dokumentací, finální cenu pak určí výběrová řízení na stavební firmy.

„Oprava Husovy ulice je dlouhodobým požadavkem komise místní samosprávy. Největším problémem v místě je pohyb chodců na vozovce, v některých úsecích komunikace totiž chodníky chybí, což je při dnešní intenzitě provozu velmi nebezpečné,“ říká investiční náměstek primátora Hradce Králové Jiří Bláha. Podél fotbalového hřiště by mělo vyrůst nové oplocení, silnice bude mít nové odvodnění i veřejné osvětlení. Obnovy prořezem a částečně novou výsadbou se dočká i lipová alej, která ulici nad svahem Rozárka lemuje. „Součástí projektové dokumentace ke společnému územnímu rozhodnutí a stavebnímu povolení bude i studie, která navrhne řešení parkování autobusů u planetária a zároveň prověří umístění zastávek MHD. O jejich vybudování se ale rozhodne až v průběhu zpracování projektu,“ dodává Bláha.

Ještě před opravami Husovy ulice by se mělo začít se stavebními pracemi v ulici Zámeček. „Ta je v tuto chvíli průjezdná kyvadlově z důvodu nestability přilehlého svahu, který je potřeba nejprve zpevnit a zajistit proti jeho případnému pohybu, pak se teprve opraví silnice. Zároveň projektanti prověří možnost vybudování chodníku podél silnice alespoň tam, kde to její úzký profil jen trochu umožní,“vysvětluje náměstek Bláha.

zdroj: https://www.hradeckralove.org/mesto-chysta-opravy-ulic-na-novem-hradci-kralove/d-70154/p1=16897

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pozvánka Den čisté Mobility Pro Khk Final1 Previous post Den čisté mobility a chytré energetiky v Náchodě
80ccea82 E1d4 42b7 9ab6 D8e64d9b0e55 Next post Parkoviště u fakultní nemocnice se začne stavět v pondělí