22. 4. 2024
Gettyimages 130980086 36846 749 749 0

Martina Navrátilová jakoby nevěřila, o kolik víc vydělává na BBC John McEnroe

Američan John McEnroe dostává za spolupráci s britskou televizí BBC při Wimbledonu nejméně desetkrát víc peněz než MARTINA NAVRÁTILOVÁ (61). Vítězka 18 grandslamů ve dvouhře to řekla v rozhovoru pro pořad BBC Panorama. Domnívá se přitom, že jejich práce je srovnatelná. Stanice nesouhlasí a uvedla, že pohlaví v rozdílných odměnách nehraje roli.

Loni v létě BBC zveřejnila platy svých nejvíce vydělávajících zaměstnanců a s příjmem mezi 150.000 a 199.999 librami (4,35 až 5,8 milionu korun) se mezi ně dostal i McEnroe. Navrátilová prý dostává za komentáře při turnaji v All England Clubu kolem 15.000 liber (435.000 korun) a nemá informace, že by McEnroe kromě travnatého grandslamu poskytoval své služby i při jiných přenosech.

„Byl to šok,“ neskrývala bývalá československá hráčka překvapení nad příjmy amerického kolegy. „John McEnroe vydělává alespoň 150.000 liber, já dostanu za Wimbledon asi 15.000. Takže pokud McEnroe nedělá kopec dalších věcí mimo Wimbledon, pak dostává nejméně desetkrát víc peněz než já za velmi srovnatelnou práci… Takové jsou v tuto chvíli mé znalosti,“ uvedla.

Rozhovor s ní byl pořízen pro pořad Panorama: Britain’s Equal Pay Scandal (britský skandál s platovou rovností). Stanice BBC Sport na jeho zveřejnění reagovala prohlášením, že působení obou tenisových expertů srovnávat nelze. McEnroe je prý vedle reportérky Sue Barkerové považován za tvář wimbledonských přenosů a vystupuje ve vysílání častěji.

„Desetkrát tolik? Tomu nevěřím,“ odpověděla Navrátilová v rozhovoru na otázku předjímající takovouto reakci. BBC jí prý tvrdila, že dostává zaplaceno podobně jako mužští kolegové na stejných pozicích. „Neříkali nám pravdu, to je jasné,“ konstatovala. Navrátilová dodala, že není na místě kritizovat jen BBC, protože se takové věci „jistě dějí i v jiných stanicích“, BBC se ale, jakožto veřejnoprávní instituce, „musí polepšit“.

Podobná kritika je slyšet už poněkolikáté od července 2017, kdy zpravodajská společnost zveřejnila platy svých nejznámějších tváří. Mezi nejlépe placenými pracovníky byla jen třetina žen a prvních sedm míst drželi výhradně muži.

zdroj: https://www.tennis-arena.cz/navratilova-v-soku-mcenroe-ma-na-bbc-desetkrat-vyssi-plat-nez-ona-19736cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post Přednáška investigativního novináře Stanislava Motla na Univerzitě v Hradci Králové na téma: Výstřely v Miami
Shutterstock 789060271 810x514 Next post V daňových rájích mizí bilióny, chudé státy krvácejí