21. 2. 2024
Marek Kotrly Detail 2 (2)

Marek Kotrlý: Padělky kolem nás aneb Sofistikované techniky boje proti padělkům v kriminalistické praxi

V úterý 6. 11. se uskuteční ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové druhá přednášká v rámci Týdne vědy a techniky 2018, kterou každoročně pořádá Akademie věd ČR.

Současný světový trh je zavalen padělky, napodobeninami a materiály, které jsou nesprávně deklarovány. K jejich výrobě jsou často používány nejmodernější technologie a rozpoznání a přesné určení pravosti nemusí vždy být zcela jednoduché. Specialisté Kriminalistického ústavu se setkávají s těmito materiály při prověřování nejrůznějších podvodů. V přednášce budou představeny některé zajímavé případy padělků z kriminalistické praxe.

RNDr. Marek Kotrlý je absolventem Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Ve forenzní oblasti působí přes 20 let. Jeho specializací je optická a elektronová mikroskopie, mikroanalýza a rentgenová difrakce. Je členem pracovní skupiny European Paint and Glass Group WG ENFSI a APST WG ENFSI. Působí ve Vědecké radě a Vědeckém kolegiu Kriminalistického ústavu a je externím pedagogem Univerzity Karlovy a VŠCHT. Je autorem nebo spoluautorem více než 80 odborných publikací a byl odpovědným řešitelem nebo spoluřešitelem 13 výzkumných projektů v několika programech.

Začátek v 17:00 hod. v konferenčním sále v 5. NP. Vstup volný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

91172 Previous post Stěhování odborů Městského úřadu v Náchodě z budovy soudu do Zámecké ulice
2 Next post Ministryně Maláčová: Ženy vydělávají průměrně o 80 tisíc korun ročně méně než muži České ženy vydělávají průměrně o 22 procent méně než muži.