22. 4. 2024
103664477 10216756808688865 234354838163054101 O

Magistrát obnovuje úřední hodiny, knihovna začíná vydávat přes okénko

Provoz magistrátu města je obnoven podle standardních otevíracích hodin, tedy v pondělí a středu od 8 do 17 a v úterý, čtvrtek a pátek od 8 do 14 hodin. Na některých odborech se otevírací doba mírně liší.

Kompletní přehled je k dispozici zde. Občanům je doporučeno, aby se před návštěvou úřadu domluvili s příslušným odborem, zda je možné jejich požadavek vyřídit elektronicky či telefonicky a aby tento postup upřednostnili před osobní návštěvou. Pro některé agendy mohou klienti úřadu nadále využívat pro vyřízení svých záležitostí online rezervační systém. To se týká zejména osobních dokladů, řidičských průkazů a registru vozidel.

Uvnitř budovy magistrátu města nadále platí povinnost nošení roušek, respirátorů či jiných pokrývek horních dýchacích cest. Povinné je rovněž dodržování rozestupů. Klienti mají také možnost využívat dezinfekci, která je k dispozici ve stojanech na chodbách budovy úřadu.

Úpravy vládních opatření se v rámci všech městských organizací týkají pouze knihovny. „V pátém stupni knihovna nemohla mít otevřený ani výdej přes okénka, nyní je to již možné. Otevřená výdejní okénka jsou od dnešního dne v hlavní budově ve Wonkově ulici a na dalších šesti pobočkách. Vydávány budou knihy předem objednané. Budova knihovny v Kuklenách zůstane ještě uzavřena z důvodu právě probíhající rekonstrukce,“ říká ředitelka městské knihovny Barbora Čižinská. Ostatní městské organizace fungují ve stávajícím režimu jako doposud, případně jsou z důvodu vládních nařízení některé jejich provozy uzavřené.

zdroj: http://www.hradeckralove.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Corona 5174671 1280 Previous post Hlavním důvodem pro podání žádosti o nouzový stav je kritická epidemická situace a stav v nemocnicích
Wolf 1972762 1280 Next post Královéhradecký kraj hledá způsob, jak pomoci předcházet škodám způsobených vlkem