22. 4. 2024
Whatsapp Image 2020 06 14 At 1.50.48 Pm

Lovčicím se povedl hattrick! Obec opět získala Zlatý erb

Do 22. ročníku soutěže Zlatý erb se přihlásilo 9 měst, 10 obcí a 6 elektronických služeb. Porota vybrala jako nejlepší webové stránky Lovčic a Hradce Králové a v kategorii elektronických služeb mapový portál Dvora Králové nad Labem. Zástupci oceněných obcí a měst převzali ceny od hejtmana Jiřího Štěpána a obdrželi věcné dary od sponzorů soutěže.

„Erb je obrazem svého nositele. To, co obce nosí na štítu, tedy na svých webových stránkách, zobrazuje nejen aktuální informace pro obyvatele, ale prezentují jimi bohatost svého kulturního, společenského a sportovního života. Zástupcům obcí patří velké poděkování nejen za to, že se soutěže Zlatý erb účastní, ale že neustále zlepšujete podmínky pro vaše obyvatele, aby měli nejen rychlé a aktuální informace, ale aby je také dokázali pohodlně najít a dokázali s nimi pracovat,“ uvedl hejtman Jiří Štěpán během slavnostního ceremoniálu.

Nejlepší elektronickou službu nabízí podle krajské poroty Dvůr Králové nad Labem, a to Mapový portál GIS (http://mapy.mudk.cz/). Na druhém místě se umístil Portál občana (https://portal.mmhk.cz/), který provozuje Hradec Králové a bronz si od poroty odnesla obec Vlkov za Mobilní aplikaci Vlkov (https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.drualas.vlkov).

V kategorii obcí získaly od poroty nejvíce bodů Lovčice (http://obeclovcice.cz), které se tak umístily na prvním místě v soutěži Zlatý erb už třikrát po sobě. Loni dokonce za své internetové stránky vyhrály první místo i v celostátním kole Zlatého erbu. Na druhém místě skončily webové stránky Mladých Buků (http://mestysmladebuky.cz/) a jen o tři setiny bodu předběhly třetí Nepolisy (http://www.nepolisy.cz ).

Mezi městy opět dominovaly webové stránky Hradce Králové (https://www.hradeckralove.org/) strukturované do systému dlaždic. Druhé místo určili porotci Dobrušce (http://www.mestodobruska.cz ) a jako třetí skončil web Nového Bydžova (http://www.novybydzov.cz).

Pandemie koronaviru ovlivnila soutěž Zlatý erb jen částečně. Hodnocení webových stránek a projektů přihlášených do letošního ročníku proběhlo navzdory nouzovému stavu bez jakýchkoli problémů. Veškeré bodování i vyhodnocování se již řadu let provádí online, takže členové krajských porot ani celostátní poroty nebyli restrikcemi nijak omezení. Pořadatelé jen posunuli termíny vyhlášení krajských kol a celostátního finále.

Vítězové jednotlivých kategorií postupují do celostátního kola, které bude vyhodnoceno na konferenci ISSS. Ta se uskuteční v náhradním termínu ve dnech 18.–19. října 2020. V kategorii obcí, podle pravidel, nemůže do celostátního kola postoupit loňský celostátní vítěz, takže místo Lovčic postupují Mladé Buky. Další podrobnosti, složení poroty a podrobný výpis bodů členů poroty jsou zveřejněny na stránkách soutěže zlatyerb.obce.cz v sekci krajského kola.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Temný Důl 1 Previous post V Temném Dole začala stavba nových objektů pro krajskou záchranku
Web1920x1080 05 Next post Zdenko Frťala: Vyšehrad má zkušené ligové hráče