22. 4. 2024
Linka Bezpeci Rgb

Linku bezpečí loni kontaktovalo přes 147 000 dětí

Rok 2017 znamenal pro Linku bezpečí nový start s velkou chutí pomáhat dětem a rodičům nejen prostřednictvím telefonu. Vedení se ujala nová ředitelka s jasnou vizí, Soňa Petrášková.

O tom, že je Linka potřebná a hojně vyhledávaná, svědčí čísla volajících. Našim odborným konzultantům se svěřilo přes 147 000 dětí. Obracely se na nás i prostřednictvím e-mailu a chatu. Celkem se nám nashromáždilo téměř 5000 takových dotazů. Společně jsme nejčastěji probírali téma sexuálního zrání. „Co je to sex?“. „Jsem asi těhotná.“. „Myslím, že jsem gay,“ a další pochybnosti trápily pětinu dětí a dospívajících. Rychle jsme také podchytili 50 případů vážného ohrožení na zdraví nebo sebevražedných pokusů.

Rodičovská linka naopak pomáhala nejvíce v oblasti rodinných problémů. Rozvody, střídavá péče a partnerské hádky dominovaly téměř v polovině dotazů. Ve 14 % jsme také řešili děti, které jsou týrané a zneužívané. Navíc díky nově otevřenému chatu jsme rodičům a všem se starostí o dítě zase o kousek blíž.

Linka bezpečí se aktivně zapojila do řešení vážných společenských témat, z nichž se nejsilnějším hlasem ozýval problém šikany. Denně kvůli šikaně volá na Linku pět dětí! Jsme proto pyšní, že jsme se stali součástí projektu ‚Nenech to být‘, který konkrétním šikanovaným dětem podává pomocnou ruku. Odvaze o šikaně mluvit napomohla i naše podzimní kampaň ‚Postav se s námi proti šikaně‘. Náš hlas zazněl i v pořadech Uchem jehly nebo Káva o čtvrté na Českém rozhlasu, kde Peter Porubský nebo Kateřina Schmidová upozornili na sexting, kyberšikanu a další. Získali jsme také podporu umělců a hudebních kapel jako např. HighVibes, zakázanÝovoce, Critical Acclaim, Brixtn, NSOS, Cookies a Kowall Company a zvítězili jsme společně s Nadací O2 v anketě deníku E15 – Gesto desetiletí.

Linka bezpečí se však bez peněžité pomoci druhých neobejde. Již 23 let pomáháme dětem v nouzi zdarma, anonymně a nonstop. Podpořte Linku bezpečí i vy na www.klublinkyvbezpeci.cz.

zdroj: http://www.rodina.cz/clanek11323.htm

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ras6a6ca3 Seda2 Previous post Antonín Seďa : “Nenechat se ani zastrašit, ani umlčet”
Gettyimages 931157944 36865 749 749 0 Next post Dlouhé roky patří mezi hlavní tváře amerického tenisu a mezi miláčky fanoušků. SERENA WILLIAMSOVÁ (36) a VENUS WILLIAMSOVÁ (37) na sebe strhávají hlavní pozornost na každém kroku, ale jejich vztah k médiím je více než rezervovaný.