13. 6. 2024
Mpz Brunt+íl

Lidl by chtěl postavit v Bruntále novou prodejnu

Společnosti Lidl by chtěla v Bruntále postavit novou prodejnu místo bývalého kulturního střediska na Dukelské ulici. Pozemky v okolí budovy, jež je v soukromém vlastnictví, patří městu Bruntál. Jejich prodejem se na posledním zasedání zabývalo městské zastupitelstvo.

Petr Janeček ze společnosti Lidl Česká republika v. o. s. v úterý 5. února vystoupil na schůzi bruntálských městských zastupitelů. Podle něj společnost Lidl hledá možnosti, jak nejlépe naložit s investicí, kterou má v plánu v Bruntále brzy uskutečnit.  Může modernizovat stávající prodejnu, nebo postavit novou. 

Na místě bývalého kulturního střediska by chtěla postavit jednopodlažní prodejnu nové generace, takzvaný Lidl 2018. Podle předběžných návrhů by budova byla částečně prosklená a zčásti obložená dřevem. Zákazníkům by nabídla prodejní plochu 1 400m², což je více, než má prodejna stávající. Rozšířily by se uličky mezi regály a v plánu se počítá i s pekárnou. Nabídka čerstvého zboží i nepotravinového sortimentu by byla větší. Neměl by chybět automat na kávu. V nejnovějších prodejnách mají zákazníci  možnost bezplatné připojeni k wifi. Prostornější budou sklady i zázemí pro personál. Počet zaměstnanců by měl být navýšen s ohledem na využití prodejny. I parkování by mělo být pohodlnější, naplánovaná je více než stovka míst větších než stanoví norma. Počítá se také s místy pro nezákazníky, jako jsou návštěvníci centra města nebo rodiče dětí z nedaleké mateřské školy. Samotná stavba by byla postavena s využitím moderních technologií tak, aby její provoz byl co nejekologičtější nyní i v budoucnu. Stát by mohla do pěti let. Stávající supermarket na Zeyerově ulici společnost Lidl využije v rámci svých obchodních aktivit. Jak přesně, to není zatím jasné.  

Záležitosti kolem přípravy výstavby pro společnost Lidl obstarává firma IMMOMARKET-2. Její zástupci nyní jednají se soukromým vlastníkem o odkupu samotné budovy „Kremlu“. Pro realizaci nové prodejny, výstavbu obslužných komunikací a rozšířených parkovišť je ale nezbytný také odkup parcel – a ty jsou ve vlastnictví města. Jedná se o bezmála 7000 m² pozemků v bezprostředním okolí budovy. Zastupitelé se při úterním zasedání po diskusi a vyslechnutí zástupců uvedené společnosti i obchodního řetězce Lidl většinově usnesli na vyhlášení záměru na prodej dotčených parcel.

V případě uskutečnění záměru by budova bývalého kulturního střediska, takzvaného „Kremlu“, musela být zbourána. Postavena byla na přelomu 70. a 80. let minulého století jako nové sídlo Okresního výboru Komunistické strany Československa. Později sloužila jako městské kulturní středisko se sálem pro pořádání plesů a tanečních, než tuto úlohu začal znovu plnit zrekonstruovaný Společenský dům.

Takzvaný „Kreml“ byl na základě usnesení zastupitelů v roce 2009 prodán formou dražby soukromému vlastníkovi za částku necelých osmnáct milionů korun. Prostory pak zčásti sloužily ke kancelářským a prodejním účelům, zčásti byly a jsou nevyužity. Pro mladší generaci k budově neodmyslitelně patří hudební klub Africa Pub.

zdroj: https://www.mubruntal.cz/lidl-by-chtel-postavit-v-bruntale-novou-prodejnu/d-967944/p1=83341

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1000 0 715 Previous post Kostel svatého Martina v Blansku se připravuje na oslavu 880 let svého trvání
Image001 Next post RockOpera Praha připravuje Frankensteina, druhé dílo z hororové série