19. 5. 2024
královéhradecký kraj

Lidé by měli cestovat jen v nezbytných případech

Ministr vnitra Jan Hamáček v pátek uvedl, že by se lidé cestující z místa svého trvalého bydliště měli vyvarovat kontaktu s dalšími lidmi. Někteří z nich totiž nedodržují karanténní opatření a na venkově vyrážejí mezi tamní obyvatele. Hejtman Jiří Štěpán vyzývá občany ke zvážení nezbytných cest na chaty a do přírody.

Vyzývám všechny občany, aby o víkendu zvážili cesty na chalupy či za rekreací do přírody a raději zůstali doma. Cesty, které se netýkají návštěvy rodiny, nákupů potravin a nutných návštěv lékaře, jsou v rozporu se státním zákazem volného pohybu osob. Pokud budou tyto cesty nezbytné, prosím, vyvarujte se kontaktu s dalšími lidmi, a především, dodržujte zakrytí dýchacích cest,“ uvedl hejtman Jiří Štěpán.

Další zpřísnění se týká takzvaných pendlerů dojíždějících za prací do zahraničí. Od sobotní půlnoci budou přes hranice smět přejíždět pouze pendleři s platným razítkem. To jim bude při průjezdu dávat policie. Podle ministra vnitra se tím omezí počet lidí, kteří hranice překračují. Cestují totiž přes ně i lidé, kteří v zahraničí nepracují a potvrzení mají například zfalšované.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Klicperovo Divadlo Nove Logo 00 810x554 Previous post Klicperovo divadlo bude vysílat z Podkroví živě!
Respirátory Opočínek Next post Kraj už zajistil tisíce ochranných pomůcek pro nemocnice, záchranáře a další