23. 5. 2024
Open Air

Letošní festival Divadlo evropských regionů se neuskuteční

Ačkoliv jsme do poslední chvíle všichni věřili, že se letošní ročník mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a Open Air Program Hradec Králové uskuteční, museli jsme nakonec učinit rozhodnutí opačné. Červen 2020 tak v letošním roce poprvé po 25 letech nebude patřit divadlu. I pokud by se nakonec uvolnila vládní opatření a umožnila organizování kulturních akcí pro více než 50 osob, nebyli bychom schopni naplnit základní poslání festivalu, a sice setkávání divadelníků, umělců, diváků, Hradečáků i všech příznivců divadla a kultury z celé České republiky i zahraničí.

Protože nám ale záleží na budoucnosti divadla a věříme, že i v těchto časech má kultura svoje nepostradatelné místo a poslání, připravujeme pro vás alternativu menšího rozsahu. Její konkrétní podobu si zatím necháváme pro sebe. Vše musíme důkladně probrat s našimi hlavními partnery – městem Hradec Králové, Královéhradeckým krajem a Ministerstvem kultury. Jakmile náš plán získá jasnější obrysy, dozvíte se více prostřednictvím našich webových stránek a sociálních sítí.

Respektujeme a dodržujeme přísná omezení, a stejně tak nechceme naše účinkující, organizátory ani diváky vystavit obavám o jejich zdraví. Těšíme se proto již teď na 26. ročník Divadla evropských regionů a 21. ročník Open Air Programu Hradec Králové, které se uskuteční v plném rozsahu a ještě s větším nasazením v roce 2021.

Eva Mikulková, ředitelka Klicperova divadla
Tomáš Jarkovský, ředitel Divadla Drak
Barbora Hodonická, ředitelka kulturní neziskovky kontrapunkt

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web Pro Kreativitu Previous post Kulturní instituce v kraji nabízejí virtuální program, jejich nabídku shrnuje projekt #pootevřeno
1 Mb L7933 Export 2500px Next post Další hvězdné mládě v Zoo Praha