23. 5. 2024
Pencils 1365337 1280

Letos usedne do hradeckých školních lavic tisícovka prvňáčků

Do sedmnácti hradeckých základních škol zamíří zhruba tisícovka prvňáčků pro které je v plánu otevřít 41 tříd. V první školní den přijdou nové žáky přivítat také zástupci města a městské policie. Stejně jako v loňském roce budou muset děti i rodiče dbát na dodržování všech platných hygienických opatření, s sebou by si měli připravit doklad o bezinfekčnosti nebo využít preventivního testování.

„Počty žáků prvních tříd se postupně zvyšují, letos jich je opět o něco více než v loňském roce, a to zhruba o padesát. Z tohoto důvodu také otevřeme o čtyři třídy více,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Do 41 prvních tříd by mělo letos usednout 1008 žáků, vloni jich přitom bylo 957. Stav dětí, které skutečně usedly do lavic začátkem nového školního roku, mají jednotlivé školy zaslat svému zřizovateli do konce září. „Finální počet prvňáčků, kteří do škol nastoupili, budeme vědět až ke konci září. Během léta ještě mohlo dojít k řadě změn, jako je například rozhodnutí rodičů o odkladu dítěte a podobně,“ dodává primátor. Město Hradec Králové zřizuje sedmnáct základních škol, do kterých by mělo ve školním roce 2020/2021 chodit přibližně 8300 žáků.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Ve školách bude třeba dbát na dodržování všech platných hygienických nařízení. Rodiče by své děti v první školní den měli doprovodit v roušce nebo respirátoru. Žáci vždy budou s ochrannými pomůckami dýchacích cest do školní budovy vcházet, ale po vstupu do třídy je mohou sundat. Toto bude platit pouze v případě, že bude žák absolvovat preventivní screeningové testování nebo se na něj vztahuje příslušná výjimka z testování. Tou je prodělaná nemoc covid-19 v posledních 180 dnech, řádně dokončené očkování nebo platný negativní test z odběrového místa. Pokud žák tyto podmínky nedodrží, bude mít povinnost nosit ochranu dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole a školském zařízení. Ve školách budou preventivní testy k dispozici, stejně jako nouzové roušky, které budou moci žáci využívat v případě, že zapomenou své vlastní.

Dodržování hygienických pravidel platí i pro školský personál, většina pedagogů na hradeckých základních školách je již oočkována. Ostatní jsou již v procesu očkování, budou pravidelně testováni, nebo se na ně stále ještě vztahuje výjimka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

E Scooter 4416342 1920 Previous post Město chce regulovat elektrokoloběžky memorandem i vyhláškou
I 5jqxpls X3 Next post Sousedská 2021 přilákala do kláštera stovky fanoušků Police Symphony Orchestra