Náchodsko – Ve dnech  23. až 25. 9. 2022 se již tradičně v broumovském klášteře uskuteční pátý ročník Letní školy filosofie Univerzity Hradec Králové. Letní škola je pořádána doktorandy univerzity nejen pro studenty vysokých škol, ale také pro širokou veřejnost.

Kulturní válčení (nejen) v digitálním prostoru

Letos se organizační tým zaměřil na Kulturní války, které jsou palčivým a aktuálním tématem v době sociálních sítí. V rámci bloku přednášek o kulturních válkách zazní například příspěvek filosofa doktora Matěje Cibíka Cancel culture: Hrozí nová, liberální totalita?, anebo přednáška s názvem Právo na nenávist? Hate speech a svoboda slova v perspektivách současné analytické filosofie, kterou účastníkům představí doktor Tomáš Koblížek.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Následovat bude živé nahrávání podcastu Přepište dějiny s jeho tvůrci Martinem Gromanem a profesorem Michalem Stehlíkem. Blok bude zakončen panelovou diskuzí s doktorkou Zorou Hesovou, doktorem filosofie Miroslavem Karasem a dalšími. Účastníci letní školy filosofie se tak vydají na cestu hledání hranice mezi svobodou projevu a pouhou manifestací nenávisti a dalších filosofických atributů fenoménu kulturních válek.

Pátek a neděle se ponesou v duchu rozličných filozofických témat počínaje zákoutími analytické filosofie, přes virtuální realitu až po etické aspekty sexu s roboty.

Více informací naleznete na našem Facebooku Letní škola filosofie UHK nebo pod stejným názvem také na Instagramu.