Hradec Králové – Jen pár dní před první adventní nedělí bude zahájen prodej vánočních stromků z hradeckých městských lesů. I letos budou k dispozici různé druhy jehličnanů z lesů i plantáží. Ceny se oproti loňskému roku nezměnily, pohybují se v rozmezí od 250 do 600 korun podle druhu. Prodej bude zahájen 1. prosince v hájovně Marokánka, 4. prosince se začnou vánoční stromky prodávat v hájovně U Zeleného sloupku. Na obou místech budou stromky k dispozici až do vyprodání zásob.

Letošní vánoční stromky nabízené hradeckými lesníky, budou pocházet nejen z plantáží, ale i z lesa. Stejně jako v loňském roce, i letos půjdou do prodeje dva až dva a půl tisíce vánočních stromků. Zájemci si budou moci pořídit smrk, borovici, případně jedli, které ale budou v omezeném množství. „Jedlí z plantáží bude maximálně 200 kusů, protože roste nejdéle, přibližně osm let. Nejvíce bude smrku pichlavého a borovice černé, u obojího bude k mání 500 až 1000 kusů. Stromky budou řezány průběžně, podle odbytu,“ sdělil ředitel společnosti Městské lesy Hradec Králové Milan Zerzán.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

S prodejem stromků se začne u hájovny Marokánka u Krňovic s prvním prosincovým dnem, otevřeno bude denně od 8 do 16.30. Hájovna U Zeleného sloupku na Novém Hradci Králové bude nabízet stromky od 4. prosince, a to vždy od pondělí do pátku v čase 8 až 16.30 a v sobotu od 8 do 12 hodin. V obou hájovnách bude prodej probíhat až do vyprodání zásob. Smrk ztepilý vyjde na 250 korun a borovice lesní bude nabízena za 300 korun. Jednotná cena 400 korun je stanovena u borovice černé a smrku pichlavého. Jedli kavkazskou z plantáže si budou moci zájemci odnést za 600 korun, jedli z lesa za 500 korun.

Kromě prodeje vánočních stromků chystají Městské lesy také prodej kaprů vylovených z lesních rybníků. K dispozici budou od 21. do 23. prosince na pěti místech v Hradci Králové. Hájovna Zelený sloupek bude nabízet Hradeckého kapra od 8 do 16 hodin. K sádkám u Datlíku bude možné zajet v době od 9 do 17.30. Kapra lze v uvedených dnech zakoupit také u staré radnice na Velkém náměstí, u OC Atrium a obchodního centra Orlice park mezi 9. až 17. hodinou. Cena za kilogram bude přibližně 135 korun. Milovníci ryb si budou moci objednat Hradeckého kapra také přes internet na stránkách www.hradeckykapr.cz.Zákazníci si budou moci od 1. do 19. prosince vybrat váhovou kategorii, počet kusů, datum doručení a způsob platby. Platit bude možné kartou nebo hotově při převzetí,“ dodává ředitel Zerzán.