Němec ALEXANDER ZVEREV (20) sice postoupil na turnaji série Masters 1000 v Miami do finále, jinak je ale jeho sezona spíš průměrná. A protože se v únoru ne zrovna v dobrém rozešel s mentorem Carlosem Ferrerem, hledá, kdo mu pomůže v kariéře udělat další krok. Podle zámořských médií se možná rýsuje spolupráce s IVANEM LENDLEM (58).

Vzájemné spojení by dávalo logiku. Lendl umí hráče posunout mezi absolutní elitu, což už dokázal s Andym Murraym, jehož dovedl ke třem grandslamovým titulům. „Kdybych byl Zverevem, určitě bych zaklepal na Lendlovy dveře,“ přiživil spekulace ve svém sloupku pro Sky Sports bývalý první hráč Velké Británie Greg Rusedski.

Lendl ukončil svoji druhou etapu v Murrayho týmu v listopadu. Jejich koncepční práci narušovaly neustálé zdravotní komplikace temperamentního Skota. To Němce zdraví zatím netrápí, navíc má potenciál jako málokdo. Jen ho probudit. Třeba tak, jako to Lendl zvládl v roce 2012 právě s Murraym.

Rusedski vyhlíží jejich spolupráci s napětím. „Byl by to majstštyk stejný, jako tomu bylo, když se Lendl s Murraym dali dohromady poprvé,“ řekl. „Ivan byl jedním z nejtvrdších hráčů. Technicky i takticky byl skvělý. Navíc se umí obklopit správnými lidmi,“ připomněl.

Lendl patří mezi necharismatičtější postavy historie. Má respekt jako nikdo jiný, ale je také skvělý psycholog. Ke svěřencům si umí najít cestu a vymáčknout z nich to nejlepší. „Dokud k němu nepřišel Lendl, Murrayho hra nebyla dost agresivní. Až pod ním vylepšil druhý servis, forhend i smeč. Tedy přesně to. co by potřeboval dostat o úroveň výš i Zverev,“ vidí podobnosti Rusedski a pokračuje: „Myslím, že jestli to je reálné, měli by podepsat co nejrychleji. Lendl umí vyšperkovat techniku i taktiku. Mohl by Zvereva dostat o úroveň výš,“ doplnil Brit.

zdroj: https://www.tennis-arena.cz/lendl-zpatky-na-scene-zverev-hleda-kdo-ho-dostane-vys-19810cz/