Ostrava – Zájemci z řad veřejnosti mohli nahlédnout do zázemí Lékárny FN Ostrava. Pracoviště totiž pořádalo Den otevřených dveří, kterým se zapojilo do Dne lékáren. Pro návštěvníky byla připravena exkurze, minipřednášky a také workshop.

V rámci prohlídkového okruhu se návštěvnická skupina podívala do prostor, kde se léky vyrábějí a skladují. „Lidé tak měli možnost podívat se do našeho zázemí a dozvědět se, jak se léky správně uchovávají. Součástí byly také minipřednášky o konopí nebo o významu a působnosti klinického farmaceuta,“ popisuje farmaceutická asistentka Lékárny FN Ostrava Hana Theimerová. Nejlákavější částí akce byl workshop, při němž návštěvníci vyráběli krém na ruce: „Přidával se do něj také panthenol, který léčí vysušenou a popraskanou kůži,“ doplňuje Theimerová.

Návštěvníci Dne otevřených dveří byli s exkurzí v lékárně velice spokojeni. „Ráda jsem se přihlásila. Nevím proč, ale od dětství mě láká prostředí lékáren. Proto jsem chtěla vidět zákulisí, jak se to všechno dělá a připravuje. Velmi jsem si to užila,“ zhodnotila akci jedna z účastnic Helena Mokryšová.

Lékárna FN Ostrava uspořádala tuto akci podruhé v historii. „Poprvé se konala loni. Od mnoha návštěvníků byl tak velký ohlas, že jsme se do toho pustili znovu a řekli si, že by to mohla být každoroční akce, při níž se lékárna otevře veřejnosti,“ připojuje své postřehy Hana Theimerová.

Lékárna FN Ostrava je rozlohou největším zařízením svého druhu v Moravskoslezském kraji a s nejvyšším počtem zaměstnanců, kterých je celkem 70. Zajišťuje nepřetržitý provoz. Farmaceuti tady ročně zpracují 200 tisíc receptů a vyrobí 7 500 individuálních léčivých přípravků.

Podívejte se i na naše video o tom, co všechno dělají v Lékárně FN Ostrava: