13. 6. 2024
Kroky 1

(K)roky bez násilí budou varovat seniory i letos

Násilí páchané na seniorech neustále roste. Proto magistrát již třetím rokem ve spolupráci s Intervenčním centrem pro osoby ohrožené domácím násilím, Městskou policií Pardubice, Policií ČR, Probační a mediační službou ČR a Bílým kruhem bezpečí pořádá akci (K)roky bez násilí, která se uskuteční ve středu 12. června 2019 od 13 do 16 hodin v Bubeníkových sadech. Cílem města je ukázat, kam se senioři v krizových situacích mohou bezplatně a anonymně obrátit.

Pojem „násilí na seniorech“ nezahrnuje jen fyzické násilné činy nejrůznějších forem, starší lidé se stávají oběťmi také násilných činů psychických. Z tohoto hlediska jsou velmi nebezpečné například podomní prodeje, uzavírání nevýhodných smluv nebo mezigenerační násilí. V Pardubicích však působí mnoho vyškolených odborníků, kteří se vzniklými situacemi pomáhají a klient se s nimi může bezplatně spojit telefonicky (viz přiložený leták) nebo jej specialista navštíví přímo v domácnosti.

Celou akci bude navíc doprovázet i nabitý program. K poslechu zahraje kapela Pardubická šestka a zazpívá pěvecký sbor seniorů Návrat. Návštěvníci si mohou nechat v průběhu dne změřit tlak nebo se podívat na ukázky první pomoci při zdravotních potížích. Pro každého bude připravena taška s tematickými dárkovými předměty i malé občerstvení. Zájemci budou mít možnost zařídit si zde i kartu Senior taxi.

zdroj: https://www.pardubice.eu/urad/radnice/pro-media/tiskove-zpravy/k-roky-bez-nasili-budou-varovat-seniory-i-letos-opet-v-bubenikovych-sadech/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dsc 0261 Previous post Dokončeno, napuštěno. Pětadvacítka se otevře veřejnosti již tento víkend
Photo 2 Next post Kapela Mr. Loco představuje další singl a videoklip z připravovaného alba Balkanizace. Podívejte se na „Nemusím“