19. 5. 2024
People Holding White Paper With Pandemic Covid19 Text 3952234

Královéhradecký kraj zásobuje dopravce pro boj s koronavirem

Roušky, respirátory, ale také dezinfekci distribuuje Královéhradecký kraj mezi 13 autobusových dopravců, kteří v regionu zajišťují regionální a městkou hromadnou linkovou dopravu. Kraj se tak snaží zamezit dalšímu šíření koronaviru ve veřejné dopravě především ochrannou samotných řidičů.

Kromě již zavedených opatření v autobusové dopravě je potřeba, aby vozy byly pravidelně dezinfikovány a předešlo se tak šíření nákazy. Musíme zamezit personálnímu oslabení dopravy, proto kromě dezinfekce dopravcům rozdělujeme také ústenky a respirátory, které nám dodalo ministerstvo dopravy, informoval první náměstek Martin Červíček odpovědný za dopravu.

Kraj mezi dopravce rozdělil tisíc litrů dezinfekce, tisíc kusů ústenek a 2,5 tisíce kusů respirátorů.

Je nám jasné, že množství ochranných pomůcek není dostačující, a proto se kraj bude nadále snažit pomoci dopravcům při shánění těchto prostředků,“ doplnil náměstek Červíček.

V posledních týdnech kraj reaguje na sníženou poptávku po přepravě ze strany cestujících. Doteď Královéhradecký kraj přistoupil v autobusové dopravě ke snížení spojů zhruba o 10 % a v regionální železniční dopravě o 3,5 %. Připravujeme ještě další snížení spojů jak v autobusové, tak železniční dopravě, o kterých budeme veřejnost informovat,“ upřesnil náměstek Červíček.

Kraj přijal opatření, která mají omezit kontakt zaměstnanců dopravních společností s cestujícími – průvodčí ve vlacích například neprodávají jízdenky a řidiči autobusů přestali odbavovat pasažéry, kteří musí nyní nastupovat zadními dveřmi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Image Previous post Město Hradec Králové dokončí úpravy cyklistického uzlu před hradeckým zimním stadionem
Person Holding Covid Sign 3951600 Next post Kraj nakoupil 80 tisíc litrů dezinfekce Anti-COVID