29. 5. 2024
Memorandum Podepsali Tomáš Heller ředitel Paměti Národa Východní Čechy A Hejtman Jiří Štěpán

Královéhradecký kraj se stal Krajem paměti národa

Královéhradecký kraj a obecně prospěšná společnost Post Bellum dnes uzavřely memorandum o další spolupráci a vzájemné pomoci při uchovávání příběhů pamětníků a prezentaci poznatků široké veřejnosti.

„Kdo si nepamatuje svoji minulost, je odsouzen k tomu, aby ji znovu prožil. I když se nám historické události nelíbí, nesmíme před nimi zavírat oči a tvářit se, že se nestaly. Plně proto podporuji činnost společnosti Post Bellum, která sbírá a uchovává paměti přímých účastníků velkých historických událostí. Zároveň je zcela nezbytné, aby výuka nejmodernějších dějin na našich školách byla podporována jakýmkoliv vhodným způsobem. Přibližování osudů jednotlivců je pro žáky a studenty zároveň přibližováním celých dějin 20. století,“ řekl hejtman Jiří Štěpán.

Královéhradecký kraj bude i nadále významně podporovat natáčení a dokumentování příběhů pamětníků klíčových událostí 20. století na svém území, podporovat publikační a propagační činnosti i aktivity vedoucí k rozvoji mládeže ve všeobecném historickém přehledu. Uzavřením memoranda se Královéhradecký kraj stal partnerem Paměti národa ve východních Čechách a jako první v republice získal statut „Kraj paměti národa“.

Paměť národa je projekt neziskové organizace Post Bellum, který dokumentuje a veřejnosti zpřístupňuje životní příběhy pamětníků, kterým do života zasáhl jeden či oba totalitní režimy 20. století. Spolutvůrci projektu jsou Ústav pro studium totalitních režimů a Český rozhlas. Post Bellum také vzdělává děti i dospělé, vydává knihy, organizuje výstavy, společenské akce, zážitkové workshopy či školní vzdělávací projekt Příběhy našich sousedů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Screen 2020 07 08 13 52 21 Previous post Larkin Poe představují videoklip k singlu Back Down South – svou poctu americkému Jihu
Pamet Naroda Panely Pardubice 1220x1930mm (1) Next post Výstava Paměti národa Osvobození bez svobody dorazila do Holic