23. 5. 2024
Aacb8274 4615 476a Ad58 Dc9aaf62b26b

Královéhradecký kraj se prezentoval na letošním prvním turistickém veletrhu GO – Regiontour v Brně, kde získal 2. místo ve Velké ceně cestovního ruchu v kategorii elektronický produkt

Kraj totiž nechal vyvinout unikátní aplikaci Visit.More, která nabízí rozšířenou realitu v cestovním ruchu. Skrze obrazovku mobilního telefonu přenese návštěvníky barokního areálu v Kuksu i Archeoparku Všestary o několik století zpět v čase.

“Je to důkaz, že jdeme správným směrem a že náš kraj je lídrem ve využívání těchto technologií,” říká hejtman Jiří Štěpán a pokračuje “Dnešní nejmladší generace velmi významně využívá moderní technologie a proto si myslím, že skrze toto použití rozšířené reality budou tito nejmladší skvělými průvodci pro své rodiče či prarodiče. Jistě jim budou chtít ukázat jak Hospital Kuks vypadal v 18. století či mamuta v Archeoparku Všestary, nebo jak vypadl Braunův Betlém v době svého vzniku za hraběte Františka Antonína Šporka. Dále připravujeme rozšířenou realitu pro hrad Potštejn a máme v plánu další nádherná místa naší historie.”

Za vývoj aplikace celkově kraj zaplatil více jak 1,5 milionu korun. Královéhradecký kraj plánuje takto připravit i lokalitu Braunova Betlému.

https://www.facebook.com/moreismoreco/videos/2439749812716494/

Autorem aplikace je společnost More.is.More, která se specializuje na postprodukci ve filmu a reklamě. Aplikace Visit.More je určena pro všechny majitele chytrých telefonů a dalších zařízení podporujících operační systémy Android a iOS.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doc. František Vaníček Previous post Pedagogickou fakultu povede ve svém druhém funkčním období docent František Vaníček
Ministerstvo Práce A Sociálních Věcí Logo Next post MPSV aktivně řeší problém bezdomovectví a pomáhá