4. 12. 2023
Dsc 2211

Královéhradecký kraj připravuje rekonstrukci Škroupova domu v Osicích

Rada Královéhradeckého kraje schválila vyhlášení veřejné zakázky na zpracování projektové dokumentace pro rekonstrukci Škroupova domu v Osicích. Kraj plánuje zchátralou budovu opravit a přeměnit ji na multifukční centrum určené pro kulturu, vzdělání i sport.

„Výběrové řízení na projektovou dokumentaci vypíšeme nejpozději do konce října. Naším cílem je ve Škroupově domě vytvořit prostor pro kulturní a společenské vyžití a vzdělávání. Kromě rekonstrukce objektu plánujeme přístavbu v přízemí, část těchto prostor bude sloužit jako restaurace se zázemím, část jako přísálí a zázemí pro hlavní sál. Součástí stavby bude i řešení venkovního provozu a parkoviště,“ uvedl radní pro investice Václav Řehoř s tím, že Královéhradecký kraj za projektovou dokumentaci zaplatí dva miliony korun.

V přízemí Škroupova domu se nachází víceúčelový sál s jevištěm a zázemím pro účinkující. Na něj navazuje vstupní prostor se šatnou a sociálním zařízením a dále dvě místnosti. V patře je galerie sálu a prostory původního bytu. V současné době objekt vlastní Královéhradecký kraj, který jej od Osic dostal darem na konci roku 2018.

Škroupův dům v Osicích byl postaven jako hold skladateli a osickému rodákovi Františku Škroupovi v roce 1928 u příležitosti desetiletého výročí vzniku samostatného Československa. Tehdejší vedení obce poskytlo pozemek, peníze na stavbu pocházely ze sbírky občanů. František Škroup je známý především jako autor hudby k písni Kde domov můj, která se později stala českou hymnou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Paseky Medium (5) Previous post Senioři z několika domovů prožili v Pasekách příjemné odpoledne
54410810 2206790386046144 6109557048318361600 N Next post Čeká nás náročná obhajoba, říká předseda a manažer klubu HC Kohouti Česká Třebová Vladimír Vaněk na prahu nové sezony