22. 4. 2024
Monitor 1307227 1280

Královéhradecký kraj otevírá další data veřejnosti

Královéhradecký kraj na webových stránkách zveřejnil další balík datových sad. Veřejnost tak bude mít nově přístup k informacím ze školství, veřejné dopravy či krajských příspěvkových organizací. Kraj zpřístupňuje takzvaná opendata od roku 2017.

„Ve světě je zpřístupňování dat zcela normální. Je to znak i předpoklad využití informačních technologií.  Královéhradecký kraj aktivně umožňuje zpracování informací do různých aplikací i na mobilních telefonech. Je to další krok k tomu, aby Královéhradecký kraj byl pro všechny čitelnější a viditelnější. Podívejme se, jak podrobná a logicky uspořádaná jsou teď v mediích data o šíření koronaviru,“ říká radní Rudolf Cogan odpovědný za oblast informatiky a ekonomiky.

V novém datovém balíčku veřejnost získá informace o všech příspěvkových organizacích Královéhradeckého kraje, počtu žáků v jednotlivých oborech středních škol, regionálních cyklotrasách či navazujících autobusových spojích ve veřejné linkové dopravě.

Královéhradecký kraj začal zpřístupňovat data v roce 2017, kdy přes transparentní účet veřejnosti umožnil sledovat veškeré příchozí a odchozí platby krajského úřadu. O rok později kraj zveřejnil rozklikávací rozpočet, ve kterém lze nahlédnout do jednotlivých kapitol jeho v hospodaření.

Všechny informace naleznete na webových stránkách Královéhradeckého kraje v sekci Datový sklad a otevřená data.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Epidemic 4888798 1280 Previous post Královéhradecký kraj připravuje dotační program na ochranné prostředky pro dopravce
2 Next post V Náchodě-Bělovsi bude stát nový most