22. 4. 2024
Plakát Den Kraje 20201

Královéhradecký kraj oslaví dvacetiny a ocení významné osobnosti

Královéhradecký kraj v letošním roce slaví 20. výročí od svého vzniku. Při této příležitosti kraj pořádá oslavu tohoto mimořádného jubilea, které se uskuteční v sobotu 5. září v Hradci Králové. Součástí oslav bude kromě bohatého hudebního programu také ocenění významných osobností z regionu a nejlepších regionálních potravin. 

„Kraje jako vyšší územně samosprávný celek má svoji nezastupitelnou funkci v řízení státu, i když slýcháme hlasy o opaku. Kraj funguje jako důležitý mezistupeň mezi státem a jednotlivými obcemi a má dostatečnou sílu jednat na úrovni ministerstev, ale zároveň dokáže vnímat problémy regionu i jednotlivých občanů a na ně reagovat. Za dvacet let se podařilo dokončit nebo rozpracovat mnoho projektů prospěšných pro všechny naše obyvatele a právem jsme byli zvoleni nejlepším místem pro život dvakrát za sebou,“ uvedl hejtman Jiří Štěpán.

Oslavy 20 let Královéhradeckého kraje se uskuteční v sobotu 5. září od 14 do 22 hodin na parkovišti před Zimním stadionem v Hradci Králové a budou volně přístupné všem občanům. Na pódiu vystoupí kapely Sabrakadabra, The Atavists, Teplá Buchta a Barbora Poláková.

Ve tři hodiny bude vyhlášena Regionální potravina Královéhradeckého kraje a v 17:15 hejtman Jiří Štěpán ocení významné osobnosti regionu pamětní medailí.

„Velice si vážím práce a přínosu lidí, kteří se dlouhodobě a úspěšně snaží zlepšovat život obyvatel kraje, zasloužili se o jeho rozvoj či jeho vynikající propagaci. Děkuji všem, kteří tyto osobnosti nominovali,“ doplnil hejtman Štěpán.

Oslava 20 let Královéhradeckého kraje navazuje na Den kraje, který krajský úřad tradičně pořádá
8. května na Pivovarském náměstí. V letošním roce ale nebylo možné tuto akci v řádném termínu pořádat kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru.

Královéhradecký kraj vznikl spolu s dalšími třinácti kraji k 1. lednu 2000. První volby do krajského zastupitelstva se uskutečnily 12. listopadu 2000. Ustavující zasedání Zastupitelstva Královéhradeckého kraje proběhlo 19. prosince 2000.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dsc05907 Previous post Fakulta koncem prázdnin ožila i přes nepřízeň vnějších okolností
118616138 351221586060079 8673759735785718245 N Next post Výstava Paměti národa Z totality do totality se přesunula do Hradce Králové