22. 4. 2024
Pexels Sora Shimazaki 5668834

Královéhradecký kraj ocení dobrovolníky, kteří se starají o památky

Královéhradecký kraj v roce 2021 udělí Ceny za příkladnou realizaci obnovy architektonického dědictví. Chce tak ocenit dobrovolníky, kteří pečují a udržují historické dědictví. Nominace je možné podat od 1. ledna 2021.

277, a mnohem větší počet historických staveb a uměleckých děl, které mají svůj místní význam.

„Toto historické dědictví je významným dokladem nejen umělecké úrovně našich předků, ale i významným cílem turistů z České republiky i zahraničí. Všem těmto objektům se pro jejich údržbu, opravu i propagaci historického dědictví kromě profesionálních pracovníků památkové péče věnuje velké množství fyzických osob, spolků, obcí, firem a podobně. Královéhradecký kraj chce tuto činnost ocenit a zejména je podpořit pro jejich další činnost a výchovu mladých generací k úctě a obnově historického dědictví,“ říká náměstkyně pro kulturu a cestovní ruch Martina Berdychová.

Cena za příkladnou realizaci obnovy architektonického dědictví v Královéhradeckém kraji, významný počin a dlouhodobý přínos památkové péči v Královéhradeckém kraji bude udělována každoročně počínaje rokem 2021. Cena se skládá ze dvou kategorií, přičemž každou kategorii tvoří dvě podkategorie.

V první kategorii bude cena udělena za obnovu nemovité kulturní památky, případně stavby nacházející se na území památkové rezervace či památkové zóny v Královéhradeckém kraji. Tuto cenu kraj udělí v podkategoriích stavební obnova a restaurování.

Druhá kategorie ocení významný počin a dlouhodobý přínos památkové péči na území Královéhradeckého kraje. Tato cena bude udělena v podkategoriích iniciativní přístup k záchraně a obnově konkrétního objektu nebo skupiny objektů a za dlouhodobou cílenou činnost popularizační, přednáškovou, publikační a podobně.

Nominaci na držitele ocenění může podat jakákoliv fyzická nebo právnická osoba v souladu s pravidly. Nominaci pro daný kalendářní rok je nutné podat od 1. ledna do 28. února. Přihlašovací formuláře naleznete zde: https://bit.ly/obnovapamatek.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Studie Rozšíření Archeoparku Všestary Previous post Projekt na rozšíření stálé expozice Archeoparku Všestary pokračuje
Pexels Lê Minh 977213 Next post V neděli 13. 12. začne platit nový jízdní řád autobusů