29. 5. 2024
1780764 Img Penize V0

Královéhradecký kraj hodlá přispět na rekonstrukci hradecké pedagogické fakulty

Hradecko – Dotaci ve výši 45 milionů korun chce Královéhradecký kraj poskytnout na rekonstrukci budovy Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové. Původní předpokládaný rozpočet investice se navýšil na 410 milionů korun a bez pomoci kraje by univerzita s rekonstrukcí budovy v centru Hradce Králové nejspíš nemohla začít. Návrh schválili krajští radní, zelenou mu ale ještě musí dát zastupitelé.

 „Vnímám, že v minulosti Univerzita Hradec Králové nebyla nějak zásadně podporována ze strany Královéhradeckého kraje. Z toho důvodu jsme nedávno přistoupili k podpoře územního rozvoje univerzity a poskytli dotační prostředky ve výši 16 milionů korun na plánované projekty, které souvisí s výstavbou univerzitního kampusu a dalších potřebných prostor. Je potřeba, aby kraj pomohl své regionální univerzitě i ve chvíli, kdy se ocitá v souvislosti s investičními záměry v nelehké situaci. Projekt na rekonstrukci budovy pedagogické fakulty považuji za dokončení potřeb univerzity při vytváření dostatečných kapacit v budovách, které má k dispozici. Pro zahájení této investice univerzitě chybělo přes 100 milionů korun, a proto je odpovědností kraje pomoci s dokrytím těchto potřebných investičních prostředků, řekl hejtman Martin Červíček.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Cílem projektu je provedení kompletní rekonstrukce objektu budovy pedagogické fakulty, která se nachází na náměstí Svobody v centru Hradce Králové. Rekonstrukce budovy zvýší kapacitu pro přípravu budoucích učitelů a umožní další výzkumné, výukové a jiné činnosti fakulty.

Celkem je kraj připraven hradecké univerzitě poskytnout 45 milionů korun. Dotace by měla být rozdělena do tří let po částkách 15 milionů korun.

Univerzita má pro rekonstrukci památkově chráněné budovy připravenou projektovou dokumentaci a vydané stavební povolení. Stavební práce se budou týkat zejména interiérů a jejich celková hodnota přesáhne 410 milionů korun. Dotaci ve výši 271 milionů korun přislíbilo ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Hradecká pedagogická fakulta je významnou a nezastupitelnou institucí pro přípravu budoucích pedagogů, kteří následně působí v regionu. Nenahraditelnou roli má ale i pro veřejnost při zajišťování kurzů celoživotního vzdělávání a dalších aktivit. Rekonstrukce historické budovy přispěje k poskytování kvalitního vzdělávání budoucích pedagogů a přinese větší prestiž i nové zájemce o studium na nejstarší fakultě Univerzity Hradec Králové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Stock Photo Smiling Female Doctor Sitting Bed Previous post V trutnovské a náchodské nemocnici vzniknou nové urgentní příjmy
352700324 211443825094080 2167669306531589466 N Next post České lvice vyráží na EuroBasket 2023