25. 5. 2024
Money 2696228 1280

Krajské kulturní příspěvkové organizace letos investují více jak 11 milionů korun

Celkem osm kulturních příspěvkových organizací Královéhradeckého kraje plánuje letos investovat více jak 11 milionů korun. Finance z krajského fondu investic využijí především na nákup sbírkových akvizic, služebních vozů, ale také na opravy budov a jejich modernizaci.

 „Během nouzového stavu státu úmyslně nepozastavujeme investování v kraji, abychom nebrzdili chod ekonomiky. O každou příspěvkovou organizaci se musíme pravidelně starat a modernizovat její prostory. Letos putuje nejvyšší částka téměř tři miliony korun do Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové, která zrekonstruuje lávky nad parkovištěm, vymění hlavní servery, docházkový systém a pořídí také nový kamerový systém,“ řekla náměstkyně pro oblast školství, kultury a sportu Martina Berdychová.

Ostatní příspěvkové organizace za obdrženou částku nejčastěji pořídí sbírkové akvizice či služební vůz. Muzea a galerie investují nejvíce do obnovy vybavení depozitářů, oprav a údržby majetku. Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové zakoupí například sluneční dalekohled za 300 tisíc korun společně s novým vzdělávacím fulldome pořadem za 600 tisíc korun.

Královéhradecký kraj zřizuje v oblasti kultury a památkové péče deset příspěvkových organizací.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Coronavirus 4914028 1280 Previous post Královéhradecký kraj uvolní 210 milionů korun na boj s koronavirem
Rouskovyuklid Next post Ukliďme Česko, koronaviru navzdory!