29. 5. 2024
Respirátory Opočínek

Kraj už zajistil tisíce ochranných pomůcek pro nemocnice, záchranáře a další

V těchto dnech Královéhradecký kraj nakupuje ochranné pomůcky, kde to jen jde. Doteď pořídil přes tisíc respirátorů, které rozdělil mezi své nemocnice a záchranáře. Vedle toho kraj nakoupil 117 tisíc roušek pro sociální služby, praktické lékaře nebo hasiče, dalších 23 tisíc roušek dostal darem.

Snažíme se nakoupit, co se dá. Před pár měsíci nikdo nepředpokládal, jaká bude situace. Ze všeho nejdříve jsme potřebovali zajistit pro nemocnice a záchranáře dostatek respirátorů, které dnes vyžadují všichni poskytovatelé zdravotních služeb. Respirátorů je ale velký nedostatek v celé republice, proto jsme nakoupili chirurgické roušky, které distribuujeme mezi soukromé praktické lékaře, obecní samosprávy, ale i mateřské školy, informoval hejtman Jiří Štěpán.

Královéhradecký kraj nakoupil 1000 kusů respirátorů FFP1 a 300 kusů respirátorů FFP2. Respirátory kraj rozdělil mezi nemocnice, zdravotnickou záchrannou službu a lékařské nebo stomatologické pohotovosti.

Vedle toho kraj nakoupil 117 tisíc roušek, které rozdělil mezi sociální služby v kraji, praktické lékaře pro děti a dorost i pro dospělé, obecní samosprávy, zařízení pro následnou péči a rehabilitaci, nemocnice, mateřské školy, hasiče, záchranáře, policisty a další. Stejně tak kraj rozdělil i dalších 23 tisíc roušek, které dostal darem od sdružení Život bez bariér z Nové Paky a společnosti Medilab z Českého Meziříčí.

Dnes jsme začali distribuovat roušky i pro ambulance. Chceme, aby všichni, kteří jsou v první linii, měli zásobu ochranných pomůcek, které zabrání dalšímu šíření koronaviru. Je ale potřeba říci, že situace na trhu je problematická, doplnil hejtman. Kraj se podle něj snaží zajistit nákup jakýchkoliv ochranných pomůcek.

Královéhradecký kraj do dnešního dne obdržel 2912 kusů respirátorů FFP2 a FFP3 od státu, které rozdělil podle klíče ministerstva zdravotnictví mezi Fakultní nemocnici Hradec Králové, zdravotnickou záchrannou službu a krajské nemocnice. Vedle toho ministerstvo kraji poskytlo 5,5 tisíce roušek, které kraj rozdělil mezi své nemocnice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

královéhradecký kraj Previous post Lidé by měli cestovat jen v nezbytných případech
Mládě Lemura Kata S Matkou Móni Next post Do rodinky Lemurů Kata přibyla v pražské ZOO dvojčata