20. 4. 2024
Pexels Pixabay 289740

Kraj si nechá zpracovat Vyhodnocení ohroženosti pro čtyři střední školy a Bezpečnostní plány pro pět středních škol

Královéhradecký kraj využije dotace Ministerstva vnitra ČR na ochranu a zabezpečení škol a školských zařízení jakožto měkkých cílů. Za více než půl milionu korun nechá zpracovat vyhodnocení ohroženosti jednotlivých měkkých cílů a bezpečnostní plány.

„Zajištění ochrany takzvaných měkkých cílů je velkou výzvou současnosti. Velikost hrozby si zpravidla veřejnost uvědomí, až když se stane tragédie jako v ostravské fakultní nemocnici. Něco podobného se přitom může stát prakticky kdykoliv a kdekoliv a kdokoliv z nás se může stát přímým účastníkem. Úkolem odpovědných míst je proto riziko minimalizovat, ačkoliv je jasné, že nikdy ho nemůžeme zcela eliminovat,“ říká hejtman Jiří Štěpán, který je mimo jiné odpovědný za krizové řízení a fungování integrovaného záchranného systému v Královéhradeckém kraji.

Dodavatel zpracuje Vyhodnocení ohroženosti na čtyřech školách Královéhradeckého kraje a jejich 11 budovách a dále zpracuje Bezpečnostní plány a procedury pro pět škol Královéhradeckého kraje a jejich 23 školských zařízeních nejpozději do konce letošního listopadu.

Vyhodnocení ohroženosti se týká Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy v Jičíně, Střední školy strojírenské a elektrotechnické v Nové Pace, České lesnické akademie Trutnov a Střední školy technické a řemeslné v Novém Bydžově.

Bezpečnostní plány vzniknou pro Vyšší odbornou školu a Střední průmyslovou školu v Rychnově nad Kněžnou, Střední průmyslovou školu, Odbornou školu a Základní školu v Novém Městě nad Metují, Střední průmyslovou školu Otty Wichterleho, Střední školu služeb, obchodu a gastronomie v Hradci Králové a Mateřskou školu, Speciální ZŠ a Praktickou školu v Hradci Králové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

159621198956nei Jp 8963 Previous post Ondřej Čelůstka posilou Sparty
Pitko Next post Odstávka letních pítek v Malých lázních v Bělovsi 7.–15. 8. 2020