25. 5. 2024
Bakery 1868925 1920

Kraj se zapojí do celostátního programu Obchůdek 2021+

Královéhradecký kraj podal žádost do programu „Obchůdek 2021+“ za 3 miliony korun. Pokud se podaří dotaci získat, částka se rozdělí mezi provozovatele malých prodejen v obcích do tisíce obyvatel, nebo v obcích do třech tisíc obyvatel, jejichž místní část má do tisíce obyvatel a nachází se v ní maximálně jedna maloobchodní prodejna.

„Zachování prodejen v menších obcích je důležité pro udržení komfortu bydlení na venkově. Královéhradecký kraj podporuje zachování takových prodejen ve spolupráci s obcemi vlastním dotačním titulem již tři roky. O tento dotační program dlouhodobě evidujeme značný zájem. Od roku 2019 až dosud Královéhradecký kraj podpořil celkem 224 žádostí za 8,4 miliony korun. Nyní jsme uvítali možnost se zapojit do ministerského programu, který nám umožní pro rok 2021 podpořit další provozovatele venkovských prodejen,“ uvedl radní pro oblast regionálního rozvoje, grantů a dotací Adam Valenta.

Žádosti o finanční podporu až do výše 50 tisíc korun budou podávat provozovatelé prodejen v rámci speciálního krajského dotačního programu během listopadu letošního roku.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Mezi uznatelné výdaje pro dotaci lze zařadit veškeré finanční prostředky vynaložené na zaměstnance podílejícího se na chodu prodejny. Dále se započítávají náklady na pronájem prodejny či skladu, vytápění, osvětlení a služby související s chodem prodejny. Do dotace lze zahrnout také výdaje spojené s telekomunikačními službami a připojením k internetu či obsluhou bezhotovostních plateb. Uznatelné výdaje musí být vynaloženy v roce 2021, od ledna do konce října. Dotace budou propláceny na základě předložených dokladů, jejichž výčet bude specifikován ve výzvě.

Podrobnější informace budou od 13. září 2021 k dispozici na dotačním portálu Královéhradeckého kraje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 Dsc9588 Orchestr Fhk Foto Zdenka Psenickova Previous post Královéhradecká Filharmonie zahájila sezónu Dvořákem a Gershwinem a představila nové album
Dsc 0693 Next post Modeláři z České Skalice opět pořádají výstavu vláčků