20. 4. 2024
Nurse 2019420 1280

Kraj poskytne stipendia studentům specializovaných lékařských oborů

Se zajištěním lékařského personálu v krajských nemocnicích pomáhá Zdravotnický nadační fond Královéhradeckého kraje prostřednictvím stipendií již od roku 2015. Pro další dva roky krajští radní na tyto účely vyčlenili čtyři miliony korun z krajského rozpočtu. Záměr ještě musí schválit zastupitelé 23. března.

„Problémy se zdravotnickým personálem jsou v celé republice. V Královéhradeckém kraji tuto neuspokojivou situaci ve zdravotnictví dlouhodobě řešíme pomocí stipendií, o které je mezi mladými lékaři značný zájem. Jeden student může získat stipendium ve výši 100 tisíc korun, v případě oborů s akutním nedostatkem lékařů až 150 tisíc korun. Začínající lékaři se zavážou pracovat na akreditovaném pracovišti poskytovatele zdravotních služeb minimálně tři roky. Tímto způsobem se již podařilo pro práci v regionu získat více než 100 mladých lékařů,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Aleš Cabicar.

Zdravotnický nadační fond aktuálně žádá kraj o čtyři miliony korun, které použije na výplatu stipendií. Program pro aktuální akademický rok fond vyhlásí v dubnu letošního roku. Zájemci o stipendium mohou žádosti podávat během dubna a května. Podané žádosti následně vyhodnotí a stipendia vyplatí v průběhu května a června.

Stipendia kraj vyplácí studentům, kteří po absolvování lékařské fakulty nastoupí do specializačního vzdělávání konkrétního lékařském oboru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

P1460139 Previous post Hradečtí lvi porazili skvělým výkonem Vítkovice 5:2
P1460507 Next post Opernímu koncertu s podtitulem Příběh lásky aplaudovala zcela zaplněná Městská hudební síň