25. 5. 2024
Coins 1523383 1280

Kraj poskytne 27 milionů na dokrytí ztrát poskytovatelům sociálních služeb

Krajští zastupitelé schválili vyhlášení dotačního programu na podporu sociálních služeb v Královéhradeckém kraji. Vyčleněná částka 27 milionů korun je určena pro poskytovatele sociálních služeb k dokrytí provozních potřeb.

„Jedná se o dotaci pro neziskové a obecní organizace na dofinancování běžných výdajů. Tito poskytovatelé mohou podávat žádosti o dotaci od 1. do 31. července letošního roku. Jsem rád, že se nám daří zlepšovat dostupnost financí pro poskytovatele sociálních služeb. Jednáme o dalším navýšení financí z krajského rozpočtu pro poskytovatele s ohledem na koronavirovou situaci a zároveň z důvodu meziročního nárůstu nákladů v sociálních službách,“ řekl náměstek pro oblast sociálních věcí Vladimír Derner.

Královéhradecký kraj vyhlašuje dotační titul každý rok, loni rozdělil částku 29 milionů korun mezi 110 sociálních služeb v rámci Sítě veřejně podporovaných sociálních služeb v kraji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Logo Colour Cmyk Previous post Krajští zastupitelé budou znovu hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství
Library 1147815 1280 Next post V přijímacích zkouškách nanečisto dopadli nejlépe žáci ze ZŠ Úprkova