4. 12. 2023
Gloves 4954957 1280

Kraj pořídil ochranné pomůcky za téměř 58 milionů korun

Královéhradecký kraj pokračuje v nakupování ochranných pomůcek pro boj s koronavirem. Podařilo se mu zajistit více jak 309 tisíc respirátorů a 481 tisíc ústenek. Nově pořídil i několik desítek bezkontaktních teploměrů a oxymetrů. Kraj za ochranné pomůcky zatím utratil z vlastních zdrojů téměř 58 milionů korun. Nyní se připravuje na centrální nákup ochranných pomůcek.

Královéhradecký kraj se momentálně připravuje na situaci, kdy centrální zásobování ze strany státu skončí. „V tuto chvíli se připravujeme na centrální nákupy ochranných pomůcek, na které musíme být připraveni po ukončení nouzového stavu, primárně se bude jednat o nákup pomůcek pro sociální služby. Spotřeba ochranných pomůcek se bude lišit v závislosti na průběhu dalšího vývoje za klidných podmínek.  V našem případě je k dnešnímu dni v kraji 182 osob pozitivně testovaných, z toho 152 osob se uzdravilo, tudíž považuji naše zásobení v současném stavu za dostatečné,“ informoval hejtman Jiří Štěpán.

Královéhradecký kraj má nyní v zásobě 100 tisíc respirátorů, objednáno 15 tisíc litrů dezinfekce, 60 tisíc ústenek a 100 tisíc ochranných plášťů pro zdravotnickou záchrannou službu, nemocnice i pro sociální služby.

„Naším cílem je zásobit ochrannými prostředky nejen oblast zdravotnictví, školství a sociálních služeb, ale také vypomáháme složkám IZS včetně dobrovolných hasičů, kteří v jednotlivých obcích a městech zcela zásadně napomáhají tuto krizi řešit. Nakoupili jsme 76 oxymetrů pro sociální služby a 25 bezkontaktních teploměrů pro krajská školská zařízení poskytující služby dětem zaměstnanců, kteří pracují ve zdravotnictví, sociálních službách a složkách IZS,“ doplnil hejtman.

Dále celkem kraj už obdržel nebo nakoupil více jak 2,1 milionu ústenek, 558 tisíc respirátorů, 413,6 tisíce ochranných rukavic, 44,2 tisíce ochranných brýlí, 83 tisíc návleků na boty, 105 tisíc plášťů, 16 tisíc obličejových štítů a přes 39 tisíc ochranných obleků. Kraj také nakoupil přes 98 tisíc litrů dezinfekce Anti-COVID.

Největší část ochranných pomůcek šla do zdravotnictví a sociálních služeb, pomůcky obdržely také složky IZS, školy, obce s rozšířenou působností a další.

Královéhradecký kraj uvolnil začátkem dubna ze svého rozpočtu 210 milionů korun na boj s koronavirem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Passengers 1150043 1280 Previous post Veřejná doprava v Královéhradeckém kraji se postupně vrací k normálu
Fotojet Next post Galerie moderního umění otevře v příštím týdnu, láká na prodloužené výstavy