25. 5. 2024
Hrebenovka 4

Kraj podpoří obnovu značení turistických tras

Královéhradecký kraj je podle statistik Českého statistického úřadu z roku 2019 čtvrtým turisticky nejnavštěvovanějším regionem České republiky. Na svém území má rozsáhlou síť turistických pěších tras a cyklotras, které potřebují pravidelnou údržbu. Kraj proto i letos poskytne Klubu českých turistů půl milionu korun na obnovu jejich značení.

„Klub českých turistů letos obnoví značení na téměř 1100 kilometrech pěších tras, 280 kilometrech cyklotras a 82 informačních sloupcích. Výsledkem tak bude kvalitně vyznačená síť turistických tras, kterou lidé na cestách očekávají,“ řekl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Na financování nákladů na obnovu značení turistických tras a cyklotras se kromě Královéhradeckého kraje podílí také Ministerstvo pro místní rozvoj České republiky.

„Popularita pěší turistiky či rozsáhlá síť cyklotras a cyklostezek je nedílnou součástí cestovního ruchu, díky které je Královéhradecký kraj čtvrtým nejnavštěvovanějším regionem v České republice. Významná úloha v této oblasti patří právě Klubu českých turistů a z tohoto důvodu jej každoročně podporujeme,“ doplnil radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu, grantů a dotací Pavel Hečko.

V Královéhradeckém kraji mohou turisté využít okolo 3300 kilometrů pěších tras a více jak 2 tisíce kilometrů cyklotras. Mezi oblíbené pěší turistické trasy patří například česko-polská Hřebenovka. Poslední novinkou na této trase je otevření nové rozhledny na Velké Deštné či vybudování nového mostku v Neratově, kterým došlo k propojení turistických tras na české a polské straně hranice. Cyklisté pak hojně využívají třeba loni otevřenou cyklostezku z Hradce Králové do Vysoké nad Labem, na Kuks, nebo cyklotrasy podél řeky Orlice a na Broumovsku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Screenshot 11 Previous post Hokejisté České Třebové ve druhém čtvrtfinálovém souboji s Chotěboří zklamali
1 Z50 2630web Next post ČEŠI POMÁHAJÍ KOALŮM I ŽABKÁM CORROBOREE