23. 5. 2024

Kraj podpoří hospicovou péči 22 miliony korun

Královéhradecký kraj – Radní Královéhradeckého kraje schválili vyhlášení dotačního programu na podporu hospicové péče pro rok 2023. Mezi poskytovatele těchto služeb kraj rozdělí 22 milionů korun a o dotaci bude možné žádat od 17. října do 16. listopadu letošního roku prostřednictvím odboru sociálních věcí krajského úřadu.

„Vyhlášením dotačního programu podporujeme poskytovatele hospicové péče, abychom jim prostřednictvím krajských peněz pomohli zajistit jejich fungování a další rozvoj služeb pro vážně nemocné, kteří chtějí závěr života prožít doma, ve svém prostředí a mezi svými,“ zdůvodňuje náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za sociální oblast.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Hospicovou péči tvoří souhrn lékařských, ošetřovatelských, rehabilitačně-ošetřovatelských a poradenských činností poskytovaných nevyléčitelně nemocným pacientům. Krajský dotační program je přímo určený na spolufinancování této péče o pacienty, kteří vyčerpali možnosti kauzální léčby a nyní u nich pokračuje léčba symptomatická, která u pacientů minimalizuje bolesti a mírní všechny obtíže jejich diagnózy i případných komplikací. Služby mobilního hospice v loňském roce využilo zhruba 380 pacientů. Přes 410 pacientů za rok pak využilo pobytové hospicové péče. V Královéhradeckém kraji stabilně hospicovou péči zajišťuje pět domácích hospiců a kamenný Hospic Anežky v Červeném Kostelci s kapacitou 30 lůžek pro paliativní péči. Poskytovatelé těchto služeb budou moci své žádosti doručit Krajskému úřadu Královéhradeckého kraje od 17. října do 16. listopadu 2022.

Veškeré informace a potřebné formuláře k podání žádosti o dotaci kraj zveřejní na svých webových stránkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autobus Doprava Ridici 11 Previous post Od 28. srpna bude veřejná autobusová doprava jezdit podle nových jízdních řádů
P1560801 Snapseed Next post Čtvrtý ročník atletického mítinku RIETER už příští úterý