22. 4. 2024
Road 220058 1280

Kraj opraví silnici z Orlického Záhoří do Rokytnice v Orlických horách

Královéhradecký kraj prostřednictvím Údržby silnic Královéhradeckého kraje vyhlásil veřejnou zakázku na zhotovitele stavebních prací v rámci rekonstrukce komunikace a mostu v katastru Černá Voda u Orlického Záhoří. Předpokládaná cena celé investice dosahuje více jak 22,7 milionu korun včetně DPH. Oprava by měla začít v květnu příštího roku.

„Připravovaný projekt spočívá nejprve v rekonstrukci zhruba 140metrového úseku silnice III/3111 a výstavbě mostu včetně opěrné zdi. V druhé části opravíme také stávající propustek. Díky rozšíření opravované komunikace tak docílíme bezpečnějšího a komfortnějšího silničního provozu,“ sdělil radní pro dopravu Václav Řehoř.

Po dobu stavebních prací dojde k úplnému uzavření silničního provozu. Objízdná trasa povede východně od Rokytnice v Orlických horách přes Bartošovice v Orlických horách a Neratov po silnicích II/319, II/311 a III/3111.

Termín pro podávání cenových nabídek je do 11. ledna 2021 do 8 hodin.

„Odhadnuté náklady na tuto veřejnou zakázku jsou přibližně 23 miliony korun. Na jejich pokrytí chceme využít dotace z programu na projekty v česko-polském pohraničí. Začátek stavebních prací plánujeme na květen příštího roku a potrvají čtyři měsíce,“ doplnil náměstek hejtmana pro investice, inovace a IT Pavel Bulíček.

V rámci stavebních prací dojde k demolici stávajícího kamenného klenbového propustku a následné výstavbě nového mostního objektu. Nový most bude ze železobetonové rámové konstrukce s délkou přemostění 3,6 metru. Zároveň se zpevní koryto místního potoka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post Samosprávy v okolí Babiččina údolí pracují na provizorním otevření Červeného mostu
Mountfield Hc 4k Czech Hockey Club Emblem Logo Besthqwallpapers.com 1366x768 1 Next post Hradečtí lvi si brousí drápy na liberecké tygry