2. 12. 2023
Volunteers 2654004 1280

Kraj nadále zvyšuje ochranu a bezpečnost žáků a návštěvníků akcí

Královéhradecký kraj požádá již podruhé ministerstvo vnitra o dotaci ve výši téměř tři miliony korun na zvýšení ochrany a zabezpečení škol a veřejných prostranství na rok 2020. Jedná se o zvýšení ochrany takzvaných měkkých cílů. Finanční prostředky využije celkem devět škol zřizovaných krajem a tři města. Projekty hradí v plné výši Ministerstvo vnitra ČR.

Do tohoto projektu jsme se zapojili již loni. Nikdo z nás se naštěstí nesetkal se situací v našem kraji, která by mohla být zařazena do kategorie teroristických útoků. Jsme si však vědomi, že se podobné incidenty už staly v jiných krajích, například útok v ostravské nemocnici. Tím se zabývalo i jednání Bezpečnostní rady kraje, která vyhodnotila současnou bezpečnostní situaci v kraji. Tyto kroky vnímám hlavně jako preventivní opatření a naši činnost v rámci ochrany měkkých cílů konzultujeme s policií,“ řekl hejtman Jiří Štěpán.

V rámci letošního dotačního programu kraj požádal o dotaci na projekt s názvem Zvýšení ochrany a zabezpečení veřejného prostranství, který má za cíl vyhodnotit ohroženost a bezpečnostní plány na Masarykově náměstí, prostor před koupalištěm Flošna a Všesportovním stadionem v Hradci Králové.

Tento plán je důležitý pro bezpečnost návštěvníků různých akcí. V rámci tohoto projektu ještě nakoupíme za více jak milion korun betonové zábrany, reflexní kužely a celokovové oplocenky konkrétně do Hradce Králové, Nového Města nad Metují a Rychnova nad Kněžnou,“ jmenuje důležité prostředky pro pořádání akcí na veřejných prostranství radní Pavel Hečko odpovědný za oblast regionálního rozvoje a dotací.

Druhý projekt s názvem Zvýšení ochrany a zabezpečení škol zajistí samotné vyhodnocení ohroženosti a bezpečnostní plány ve školách ve výši přibližně 1,6 milionu korun. Tuto příležitost využije celkem devět škol.

Školy, které plánují využít dotaci (včetně počtu školních budov):

  • Škola vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Jičín (3 budovy)
  • Střední škola strojírenská a elektrotechnická, Nová Paka (3 budovy)
  • Česká lesnická akademie Trutnov – střední škola a vyšší odborná škola (2 budovy)
  • Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov (3 budovy)
  • Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Rychnov nad Kněžnou (4 budovy)
  • Střední průmyslová škola, Odborná škola a Základní škola, Nové Město nad Metují (6 budov)
  • Střední průmyslová škola Otty Wichterleho, příspěvková organizace (6 budov)
  • Střední škola služeb, obchodu a gastronomie Hradec Králové (5 budov)
  • Mateřská škola, Speciální ZŠ a Praktická škola, Hradec Králové (2 budovy)

Pro rok 2019 získal Královéhradecký kraj dotaci na zvýšení ochrany měkkých cílů 1,8 milionu korun. Finanční prostředky využilo celkem pět měst v kraji a pět škol zřizovaných krajem, a to na zabezpečení budov škol a veřejných prostranství.

Podrobnosti o využití dotace z roku 2019 k přečtení zde: http://gis.kr-kralovehradecky.cz/cz/kraj-volene-organy/tiskove-centrum/aktuality1/kralovehradecky-kraj-chce-zvysit-ochranu-zaku-a-navstevniku-kulturnich-a-sportovnich-akci-306033/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Book 1659717 1280 Previous post Kraj podporuje i ty nejmenší knihovny
Rektorské Volby Next post Akademický senát vyhlásil volby kandidáta na funkci rektora. Uchazeči se mohou hlásit do 9. ledna 2020