19. 5. 2024
104307 6387974199 0

Kraj již po páté ocení Zlatou korunou dobrovolníky za práci s dětmi a mládeží

Královéhradecký kraj vyhlašuje 5. ročník Oceňování dobrovolníků pracujících s dětmi a mládeží. Do nominace mohou být zařazeni lidé dlouhodobě pracující s dětmi a mládeží, kteří působí v neziskové organizaci, ve škole či školském zařízení a nepobírají pravidelnou finanční odměnu. Nominace kraj přijímá do 21. července, předání Zlaté koruny Královéhradeckého kraje je plánováno na září letošního roku.

 „Podpora volnočasových aktivit pro děti a mládež dlouhodobě patří mezi naše priority. Je mezi námi spousta lidí, kteří na úkor svého volného času nezištně pracují s dětmi a mládeží, předávají jim své zkušenosti a dovednosti. Alespoň takto jim můžeme poděkovat za činnost a ubezpečit je, že o nich víme a že si jich velmi vážíme,“ komentuje vyhlášení již pátého ročníku náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za školství, kulturu, volnočasové aktivity a sport. Dodává, že ocenění mohou získat například sportovci, dobrovolní hasiči nebo zástupci společenských a kulturních organizací.

Dobrovolníky může nominovat jakákoliv právnická osoba, která do stanoveného termínu podávání návrhů zašle vyplněný formulář a požadované přílohy zveřejněné na webových stránkách Královéhradeckého kraje. Dobrovolníky lze nominovat do 21. července 2020, předávání ocenění je plánováno na září letošního roku. 

Podpora volnočasových aktivit dětí a mládeže patří mezi priority Královéhradeckého kraje a je realizována zejména prostřednictvím nestátních neziskových organizací a jejich dobrovolných pracovníků, které kraj oceňuje od roku 2014. Doposud je Zlatou korunou Královéhradeckého kraje již oceněno 60 dobrovolníků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

20200611 135943 Previous post Osvobození bez svobody – výstava příběhů pamětníků Pardubického kraje
Temný Důl 1 Next post V Temném Dole začala stavba nových objektů pro krajskou záchranku