20. 4. 2024
Http Com.ft.imagepublish.upp Prod Us.s3.amazonaws

Kraj chce nakoupit plicní ventilátory pro náchodskou nemocnici

Rada Královéhradeckého kraje projednala nákup plicních ventilátorů pro Oblastní nemocnici Náchod. Za jedenáct ventilátorů kraj hodlá zaplatit 5 milionů korun. Vedení kraje zároveň odsouhlasilo, že nákup proběhne kvůli zrychlení procesu v rámci jednacího řízení bez uveřejnění.

S nákupem plicních ventilátorů pro náchodskou nemocnici se počítá v rámci první etapy modernizace. S ohledem na vývoj situace kolem epidemie koronaviru je ale nutné nákup uspíšit, aby bylo možné v případě potřeby zajistit péči pacientům s těžkým průběhem onemocnění COVID-19, pro které je plicní ventilace životně důležitá,“ informoval hejtman Jiří Štěpán.

Rada kraje dala hejtmanovi pravomoc uzavřít kupní smlouvu s dodavatelem ve zrychleném režimu, konkrétně zadat veřejnou zakázku v jednacím řízení bez uveřejnění.

Na trhu je aktuálně velký přetlak a my chceme pro krajskou nemocnici nakoupit plicní ventilátory co možná nejrychleji právě kvůli jejich potřebě při péči o pacienty infikovaných koronavirem. Za nastavených podmínek bychom mohli první plicní ventilátory obdržet v řádu jednoho měsíce od uzavření smlouvy. Za jedenáct plicních ventilátorů kraj zaplatí 5 milionů korun,“ doplnil náměstek hejtmana Aleš Cabicar odpovědný za zdravotnictví s tím, že kraj v současnosti vyjednává s několika společnostmi, které by zařízení byly schopné dodat v nejbližším možném termínu.

Plicní ventilátor mechanicky nahrazuje napadené plíce pacienta, dodává do jeho těla kyslík a odvádí z krve oxid uhličitý. Krajské nemocnice v současnosti disponují zhruba 50 plicními ventilátory. Nákupem jedenácti nových kraj zvýší jejich počet o 20 % a bude tak v případě potřeby schopen zajistit potřebnou péči většímu počtu pacientů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Samička Slona Indického Previous post Sloní samička pije od matky mléko
Nemocnice 5 Next post Zdravotní sestry v náchodské nemocnici dostaly čtyři tisíce roušek prostřednictví Nadační fondu pro podporu nemocnice od soukromého dárce