21. 2. 2024
Image (3)

Kostel sv. Mikuláše v Hradci Králové je otevřen, prohlídky budou každý víkend až do konce září

Po kompletní rekonstrukci je znovu otevřen dřevěný kostel sv. Mikuláše v Jiráskových sadech. Veřejnosti se památka otevře v úterý 2. července a bude otevřena do neděle 7. července, její provoz pak bude pravidelně pokračovat každý pátek, sobotu a neděli až do konce září. Prohlídky s průvodcem jsou naplánované vždy na odpoledne ve třech časech.

Vedle restaurování malovaných výzdob a inventáře, zásahu proti dřevokazným škůdcům a výměny střechy, byl kostel doplněn o moderní požární i bezpečnostní zabezpečovací systém a hasicí zařízení včetně hromosvodu. Kompletní náklady na opravu kostela byly 14,5 milionu korun bez DPH. Město na restaurování získalo od Ministerstva kultury dotaci 760 tisíc korun. 
 
 
Prohlídky s průvodcem budou první červencový týden v úterý, ve středu a ve čtvrtek začínat ve 14, 15 a v 16 hodin. Následně bude kostel otevřen vždy od pátku do neděle s prohlídkami od 13, 14 a 15 hodin, a to až do konce září. Komentované prohlídky budou trvat půl hodiny, ty speciální až pětačtyřicet minut. Standartní vstupné do kostela je 80 korun za dospělou osobu. Snížené vstupné 70 korun je pro seniory, ZTP a ZTP/P a studenty. Dítě je za 50 korun, přičemž ty do šesti let mají vstupné zdarma. Vstupenky je již možné zakoupit v systémů HK point nebo na místě. Kapacita jedné prohlídky je 30 osob. Na místě jsou turistům k dispozici také suvenýry, které je možné rovněž zakoupit ve všech informačních centrech ve městě. 
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Raisova Parkány 19 Previous post Komunikační propojení ulic Raisova-Parkány otevřeno
Auto 1515455 1280 Next post Rada vyloučila jednoho z uchazečů soutěže na zajištění linkové dopravy na Hradecku