22. 4. 2024
Pexels Cottonbro 3951615

Koronavirus má stále jen jeden úředník. Testy neprokázaly další šíření nákazy na krajském úřadu

Testy na koronavirus neprokázaly další šíření nákazy mezi 15 úředníky Krajského úřadu Královéhradeckého kraje, kteří přišli do kontaktu s nakaženým kolegou. Všichni nadále zůstávají v domácí karanténě. Kraj ode dneška upřesňuje nová preventivní opatření pro zaměstnance. Provoz úřadu zůstává nezměněn.

„První testy neprokázaly nákazu koronavirem u 15 úředníků kraje. Další testování proběhne při ukončování karantény, tedy na konci příštího týdne. Pokud budou i tyto testy negativní, úředníci budou moci nastoupit zpátky do práce na úřad,“ sdělil hejtman Jiří Štěpán.

Od dnešního poledne začne na královéhradeckém krajském úřadě do odvolání platit mimořádné opatření. To například upřednostňuje písemný či telefonický kontakt zaměstnanců kraje s vnějškem před osobním setkáním. Osobní kontakt ale opatření nezakazuje.

Krajský úřad je pro veřejnost normálně přístupný, přesto doporučujeme věci, u kterých je to možné, vyřešit s úředníky na dálku.  Prosíme všechny, aby při návštěvě úřadu dbali na hygienická opatření a osobní zodpovědnost během současné epidemiologické situace, upřesnil hejtman.

 Další body opatření jsou:

 Při osobním kontaktu budou zaměstnanci dodržovat odstup mezi osobami alespoň 2 metry, je-li to možné, a to i bez bariér.

  • Zaměstnanci budou zabraňovat shlukování osob na chodbách nebo v čekací zóně.
  • Zaměstnanci upozorní klienty na nutnost dezinfekce rukou při příchodu a odchodu z úřadu.
  • Při kontaktu s osobami jiných orgánů a institucí budou jednání probíhat přednostně vzdáleným přístupem, pokud musí proběhnout osobně, pak zaměstnanci zajistí zvýšené hygienické opatření.
  • Uvedená opatření se použijí přiměřeně i pro vnitřní styk zaměstnanců, včetně dodržení doporučené vzdálenosti při konzumaci jídel a nápojů.

Krajský úřad je pro veřejnost přístupný v této době:

Pondělí            8.00 až 17.00

Úterý                8.00 až 14.00

Středa              8.00 až 17.00

Čtvrtek             8.00 až 14.00

Pátek               8.00 až 14.00

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Befunky Collage(1) Previous post Výstava Paměti národa Z totality do totality se přesouvá do Jaroměře
Collage Next post Opravený chodník v ulici Za Kapličkou