25. 5. 2024
0001

Kohouti Česká Třebová a Spartak Choceň si zahrají finále krajské hokejové ligy

Česká Třebová – Na velmi atraktivní derby se mohou těšit fanoušci již tuto neděli. Krajská hokejová liga Pardubického a Královéhradeckého kraje míří do finále, do kterého se probojovaly týmy České Třebové a Chocně. Série startuje v neděli 6. března, výhodu domácího prostředí budou mít českotřebovští Kohouti. Právě tým České Třebové byl mnohými odborníky od začátku sezony pasován do role hlavního favorita.

Kohouti se nakonec svým cílem nijak netajili, manažer Vladimír Vaněk letos v lednu prohlásil: Ano, podařilo se nám sestavit kvalitní tým. Naší hlavní devízou je skutečnost, že mužstvo tvrdě a pravidelně trénuje. Moc mě nezajímá, jak to dělají jinde, i když informace samozřejmě mám. My jdeme vlastní cestou a věříme, že je správná. Chceme soutěž vyhrát, ale je jasné, že stejný cíl má víc mužstev.“

V základní části soutěže, která probíhala v každém kraji zvlášť, skončili Kohouti na čtvrtém místě. Po sedmém kole na vlastní žádost skončil trenér Martin Šejba, který se opět stal hráčem. K týmu přišel staronový kouč Pavel Rohlík, mužstvo se začalo postupně zvedat. „Naše hra začala dostávat řád, zlepšili jsme se v obranné činnosti. Nadále jsme byli produktivní, ale dostávali jsme mnohem méně gólů. Nadstavba nám vyšla na jedničku. Ze čtrnácti zápasů jsme jich dvanáct vyhráli na ledě, jedno utkání bylo v náš prospěch kontumováno, protože soupeř nemohl hrát kvůli covidové nákaze, ohlíží se Vladimír Vaněk.

Ve čtvrtfinálové sérii play off došlo na Třebovské derby, soupeřem Kohoutů byl Slovan Moravská Třebová. První zápas vyhráli jednoznačně Kohouti (9:2), ve druhém se z fotbalové výhry radoval soupeř (1:0). O postup se bojovalo v rozhodujícím třetím duelu, který pro sebe v domácím prostředí těsně rozhodli Kohouti (3:2). „Byla to těžká série. Ve druhém a třetím utkání předvedl neuvěřitelné výkony brankář soupeře Marek Peksa, který byl pro naše útočníky téměř nepřekonatelnou překážkou. Nakonec jsme to zvládli,“ říká manažer Kohoutů.

V semifinále, které se hrálo již na tři vítězné zápasy, prověřil Kohouty silný Nový Bydžov. První zápas patřil suverénním Kohoutů (8:2), kteří vzápětí vyhráli i na ledě soupeře (6:3). Doma pak Kohouti klopýtli a prohráli po prodloužení (4:5). Ve čtvrtém střetnutí v Novém Bydžově však dali na své předchozí zaváhání zapomenout, když soupeři nastříleli jedenáct gólů (11:2). „Mužstvo se po nepovedeném třetím utkání obdivuhodně vzchopilo a nedalo soupeři, který má své kvality, téměř žádnou šanci,“ komentuje Vladimír Vaněk. 

Finálovým soupeřem Kohoutů bude rival z nedaleké Chocně. Jaká byla, že byla jeho cesta ve vyřazovacími boji? Ve čtvrtfinále si choceňský Spartak poradil s Třebechovicemi pod Orebem. Po domácí výhře (9:3) přišla porážka na ledě soupeře (4:8), ve třetím utkání vyhrál opět favorit (7:5). Choceň odehrála těžkou a dramatickou semifinálovou sérii s Chrudimí. Nejprve vyhrála doma (3:1), potom v Chrudimi (3:2). Vzápětí přišly dvě porážky, nejprve doma (2:4) a vzápětí na chrudimském ledě (3:12). Rozhodující pátý zápas hrála Choceň doma a slavila postup do finále (3:1). „Gratuluji Chocni k postupu. Osobně jsem neřešil, s kým budeme hrát finále. Tvrdím jedno, chceme-li krajskou ligu vyhrát, musíme si poradit s každým soupeřem. Souhlasím s názorem, že derby s Chocní je z hlediska divácké návštěvnosti atraktivnější,“ míní manažer českotřebovského klubu Vladimír Vaněk.

Kde hledat favorita? V probíhající sezoně se oba finalisté střetli čtyřikrát a bilance je vzácně vyrovnaná. První dva duely vyhrála Choceň (6:4 venku a 4:3 doma), v dalších dvou duelech měli navrch Kohouti (6:3 venku a 8:4 doma). „Soupeř bude určitě tvrdit, že jasným favoritem jsme my, já si myslím, že šance jsou vyrovnané. Jisté je, že finálová série bude mít skvělou diváckou kulisu. Moc bych si přál, abychom překonali rekord z roku 2019, kdy na naše finálové střetnutí s Chrudimí přišlo v České Třebové 1 398 diváků,“ uzavírá Vladimír Vaněk.

PROGRAM FINÁLE:

Neděle 6. března:

Česká Třebová – Choceň (17.00)

Středa 9. března:

Choceň – Česká Třebová (18.30)

Neděle 13. března

Česká Třebová – Choceň (17.00)

Středa 16. března:

Choceň – Česká Třebová (18.30)

Neděle 20. března:
Česká Třebová – Choceň (17.00)

Série se hraje na tři vítězná utkání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kladská Uzavírka 1 Previous post Od 7. března počítejte s dopravním omezením v Kladské ulici
Neohluchni A4 Sirka 1 Next post Neohluchni! Začala celorepubliková kampaň Svazu neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR