22. 4. 2024
Dsc 5246

Knižní ohlédnutí za úspěšnou výpravou krajských sportovců na ODM

Královéhradecko – Půl roku po Olympiádě dětí a mládeže 2023, která se konala v lednu ve Špindlerově Mlýně, přináší Královéhradecký kraj fotografickou knihu jako vzpomínku na historicky nejúspěšnější olympiádu za dvacet let trvání projektu. Díky umístěným QR kódům je interaktivní a sportovcům z krajské výpravy připomene atmosféru zimních sportovišť, stadionů a olympijského dění.

„Kniha plná fotografií zachycuje báječnou atmosféru zimních olympijských her v našem kraji a její důležité momenty. Je oslavou mládežnického sportu a smyslu pro fair play. Sportovcům připomene nejlepší okamžiky her i emoce, které prožívali. Také v ní najdou statistické údaje, výsledky soutěží, ale i zobrazenou krásu zimních Krkonoš. Věřím, že kniha jako vzpomínka na velký úspěch sportovce potěší a osobně si přeji, aby se jim všechny sny, a nejen ty sportovní, do puntíku splnily,“ řekl hejtman Martin Červíček.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Novinkou v knize je umístění OR kódů s odkazy na videa, fotogalerii a krajské webové stránky, které budou postupně informovat o účasti krajských výprav v příštích ročnících olympiád.

„Díky QR kódům kniha nemusí pouze ležet v knihovně, ale sportovci mohou být s olympiádou stále v kontaktu, podívají se na videa, která je přenesou se zpět do průběhu soutěží i medailových ceremoniálů a na další fotografie, pro které již v knize nebylo místo,“ řekl náměstek hejtmana Arnošt Štěpánek za gesci sportu s tím, že kniha je poděkováním za vynikající sportovní výkony, trenérům za přípravu na reprezentaci kraje a poslední symbolickou tečkou za touto úspěšnou akcí.Tisk a sazbu zajistila Střední průmyslová škola Otty Wichterleho z Velkého Poříčí.

Po jednom výtisku získá každý reprezentant krajské výpravy, ale také trenéři, představitelé partnerských měst, vlajkonoška a ambasadorka Eva Adamczyková, moderátor zahajovacího ceremoniálu Roman Šebrle, zástupci Českého olympijského výboru, sportovní svazy, autoři loga, poháru, dortů a medailí. Několik knih obdrží zapojené školy, vedoucí sportovních výprav ostatních krajů a část půjde do informačních center a knihoven v regionu.

Jubilejní 20. Olympiáda dětí a mládeže se konala od 22. do 26. ledna ve Špindlerově Mlýně a výprava Královéhradeckého kraje získala v pořadí hodnocení všech krajů republiky historicky poprvé první místo. Další, tentokrát však letní hry Olympiády dětí a mládeže, se uskuteční v Jihočeském kraji v červnu 2024. Výprava sportovců Královéhradeckého kraje určitě chybět nebude.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Flame 580342 1280 Previous post Spotřeba zemního plynu ve druhém čtvrtletí znovu klesala
341156966 1306857993199957 4990625334178156967 N Next post „Žiju s rakovinou“ bojuje proti předsudkům