13. 6. 2024
P1360607

Klokánkovací křesla již výborně slouží na Dětské klinice ve Fakultní nemocnici Hradec Králové

Ve čtvrtek jsme navštívili v doprovodu staniční sestry Evy Jarkovské z Jednotky intenzivní a resuscitační  péče pro novorozence Fakultní nemocnice Hradec Králové a Evy Kolářové, koordinátorky projektu 4D – Dobrotety dětem do dlaně toto oddělení, abychom se podívali jak slouží potřebná klokánkovací křesla.

Za tím, aby se mohla velmi potřebná a důležitá klokánkovací křesla sehnat stojí Dobrotety z Královéhradeckého kraje. Eva Kolářová nám k tomu sdělila více : „Poděkování za to, že se mohla tato dvě křesla zakoupit patří zejména návštěvníkům akcí v Toboga Tongo Hradec Králové, návštěvníkům skvělých koncertů Aničky Slováčkové v Domově sociálních služeb Skřivany a ve sboru kněze Ambrože v Hradci Králové. Na těchto akcích probíhaly sbírky a díky nim se vybrala krásná částka  23 631 Kč, za kterou byla tato křesla pořízena“  říká Eva Kolářová a dále pokračuje.

„Náš projekt 4D Dobrotety dětem do dlaně především reaguje na potřeby maminek předčasně narozených dětí, na tomto oddělení, které jsme po 4 roky navštěvovali každý týden. Určitě je velice důležité zmínit, že od roku 2015 jsme darovali ze sbírek a grantu a díky Vám skvělým lidem dary v hodnotě 216 071 Kč.  Dobrovolnice  z Dobrotet od roku 2015 našily v domácích podmínkách přehozy přes inkubátory, zavinovačky, polohovací pomůcky a dárečky pro maminky předčasně narozených dětí za téměř 50 000 Kč a to buď z vlastních zdrojů a nebo z látek ze sponzorských darů. Mám velký respekt a úctu ke všem našim dobrovolnicím. Využívám této příležitosti a chci také poděkovat firmě Textil Vlček, která darovala materiál, ze kterého švadleny našily pomůcky pro předčasně narozené děti, například čepičky na podpůrné dýchání, polohovací pomůcky a nebo oblečení či zavinovačky v hodnotě 30 000 Kč. Deky a pelíšky z firmy Neobed, což je český patent od staniční sestry z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze Evy Řežábkové, předávala dokonce i Tereza Vágnerová se svou sestrou Barborou v zastoupení Jakuba Vágnera, který se zúčastnil oslav obce Lodína, kde jsme vybrali 20 000 Kč ve sbírce. Darovali jsme i odsávačku hlenů v hodnotě 42 000 Kč, kterou jsme uhradili ze sbírky na koncertu skupiny MASTIX. Ráda bych poděkovala všem dárcům, dobrovolníkům a Dobrotetám za jejich čas, peníze a nápady, které jsme během těchto 4 let prezentovaly nejen ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Cesta to byla dlouhá, a děkujeme všem kdo jste na ní s námi, Vám všem za dětské pacienty Dětské kliniky FNHK patří velký dík“.

Staniční sestra Eva Jarkovská nám ke klokánkovacím křeslům sdělila: „Takzvané klokánkování vyžaduje pohodlné křeslo pro maminky, které mají své dětátko na holé hrudi a jde o přímý kontakt dítěte s maminkou, oba jsou přikrytí dekou, aby jim bylo teplo a neprochladli. Pohodlí je pro maminku velice důležité, protože může jít o hodinu až dvě klokánkování proto jsme velice vděční, že máme tato dvě křesla. A co je vlastně klokánkování? Klokánkování znamená, že má miminko přímý kontakt s maminkou, tj. kůže na kůži a nejlépe u srdíčka, aby byl slyšet pro miminko tlukot srdíčka od maminky. Nedílnou součástí klokánkování je kojení miminka. Také bych chtěla zmínit pelíšky Neobed, které jsou tak udělány, že simulují dělohu maminky, takže miminko má stejný pocit jako by bylo u maminky v bříšku. Mohu říci, že máme velké zkušenosti s tím, že při používání těchto pelíšků jsou miminka, klidnější a spokojenější a lépe se jim odpočívá”.

 

Tyto krásné hodiny od Dobrotet zdobí také celou Dětskou kliniku ve Fakultní nemocnici Hradec Králové

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pm2 Previous post Preventivní programy na podporu rodin získají pro příští rok podstatně více peněz
Sportovni Park Pardubice 2018 Next post Město podpoří kluby zapojené do Sportovního parku Pardubice