22. 4. 2024
Aktuality Small Zoom 364

Kliniku onkologie a radioterapie Fakultní nemocnice Hradec Králové v březnu rozzářily tulipány od dětí ze škol

Stovky obrázků tulipánů, vyrobených dětmi z mateřských, základních a uměleckých škol z Královéhradeckého kraje, ozdobily na začátku března lůžková oddělení Kliniky onkologie a radioterapie Fakultní nemocnice Hradec Králové. Klinika se i letos zapojila do akce Tulipánový měsíc, která připomíná veřejnosti, že lidé s onkologickým onemocněním čelí mnoha výzvám.

„Celý projekt přinesl onkologickým pacientům radost a potřebnou energii na boj s nemocí a oživil dětskými pracemi prostředí naší kliniky,“ uvedl přednosta onkologické kliniky prof. MUDr. Jiří Petera, Ph.D.

Akci Tulipánový měsíc pořádala v České republice nezisková organizace Amelie, která akcí upozorňuje na fakt, že onkologičtí pacienti potřebují nejen odbornou léčbu, ale i významnou psychosociální podporu a laskavý přístup. Bližší informace je možné najít na www.amelie-zs.cz.

Na klinice byly vystaveny obrázky a práce dětí ze škol ZŠ Týniště nad Orlicí, ZUŠ Týniště nad Orlicí, MŠ Chlum (Všestary) a ZŠ Karla IV. Nový Bydžov. „Všem dětem, které obrázky a rukodělné výrobky s motivy tulipánů vytvořily a nemocnici věnovaly, velmi děkujeme,“ uvedla koordinátorka akce ve FN HK Mgr. Andrea Nečasová.

K Tulipánovému měsíci se opět zapojila Základní škola a Mateřská škola při Fakultní nemocnici, Hradec Králové. Sedmnáctiletá pacientka se rozhodla vyrobit náramky s léčivými kameny pro pacientky Onkologické a radiologické kliniky FN HK, do výroby se zapojili také další dětští pacienti. Výroba náramků se stala součástí projektu Královéhradeckého kraje Budeme v pohodě. „Na výrobu jsem použila acháty, kříšťál i opál, aby pacientkám dodaly tolik potřebnou sílu na boj s nemocí,“ řekla autorka nápadu, která vyrobila na čtyři desítky náramků, které koncem února udělaly radost ženám ve stacionáři a také na lůžkových odděleních onkologie. „Náramek jsem už skutečně dlouho nedostala, moc Vám děkuju za krásný dárek,“ řekla jedna z pacientek. Další poděkovala i personálu kliniky. „To je krásné, vy jste tady na nás všichni moc hodní, moc si toho vážíme,“ řekla pacientka.

zdroj: https://www.fnhk.cz/aktuality/kliniku-onkologie-a-radioterapie-fn-hk-v-breznu-ro

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Medvěd Lední Enrichment Previous post Zoo Praha lze pomoci adopcí či sponzoringem
Web1920x1080 04 Next post Zdenko Frťala: Omezené tréninky? I takové teď musí stačit