22. 4. 2024
271427718 372450841349925 3588015404308441359 N

Klinika anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny získala prestižní akreditaci svého vzdělávacího programu

Ústí nad Labem – Klinika anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., (KAPIM) získala plnou akreditaci Accreditation of Training in Anaesthesiology and Intensive Care (ATAIC) Evropské společnosti anesteziologie a intenzivní medicíny. Klinika tak úspěšně završila osmileté úsilí při tvorbě vzdělávacího programu oboru Anesteziologie a intenzivní medicína a stala se jedním z evropských center excelence.

„Lékaři nastupující na naši kliniku tak mají potvrzeno, že oborové vzdělávání je na stejné úrovni jako v respektovaných evropských centrech,“ uvádí MUDr. Josef Škola, EDIC, primář KAPIM. Doplňuje zároveň, že toto prestižní pracoviště Krajské zdravotní, a.s., je první v České republice, které u tuto akreditaci v oboru anesteziologie a intenzivní medicíny získalo.

„KAPIM dlouhodobě pokládá vzdělávání lékařů za klíčovou součást svého portfolia činností. Nejde však jen o zmíněnou akreditaci. Dlouhodobě podporujeme naše lékaře v získání evropských diplomů EDIC nebo DESA. Vnímám jako důležité znalosti našich lékařů vztahovat i k jiné a vyšší laťce, než je národní atestace. Absolvování akreditovaného vzdělávacího programu, případně získání evropské atestace také zvyšuje hodnotu lékaře na trhu práce. I proto je naše pracoviště pro studenty lékařských fakult atraktivní,“ doplňuje primář Škola.

567ed5d5-1afd-4af4-86da-88049d550dd8-mudr-josef-skola-edic


KAPIM je multioborové pracoviště poskytující vysoce specializovanou péči v oboru anesteziologie a intenzivní medína v celém věkovém spektru pacientů. Je důležitou součástí Traumacentra a Komplexního cerebrovaskulárního centra v ústecké Masarykově nemocnici. Každoročně poskytne intenzivní a perioperační péči více než 2 000 pacientům a anestezii pro 15 000 operačních i jiných výkonů. Lékaři KAPIM též nově začali poskytovat službu mobilního ECMO týmu, který rozšiřuje dostupnost včasné podpory činnosti plic nebo srdce i na ostatní nemocnice v Ústeckém kraji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lightbulb 3104355 1280 Previous post ERÚ LONI ŘEŠIL VÍCE NEŽ 22 TISÍC SPOTŘEBITELSKÝCH PODÁNÍ, TŘETINA MÍŘILA NA ZÁLOHY A VYÚČTOVÁNÍ
A Disabled Child In A Wheelchair Together With A Voluntary Care Worker Next post Poradní orgán ombudsmana upozorňuje na to, že řada lidí s postižením stále nemá možnost vést nezávislý způsob života