23. 5. 2024
Unnamed

Kletba prolomena! Rytíři udolali Spartu a po jedenácti porážkách okusili vítězství

Naděje žije! Rytíři porazili pražskou Spartu 4:2 a po jedenácti zápasech poznali chuť vítězství! Bodově se tak dotáhli na Pardubice, které budou dohrávat 49. kolo v pátek.

Kladeňáci neměli špatný vstup do utkání a po brance Tomáše Redlicha šli do vedení. Po obratu sparťanů vyrovnával Ladislav Zikmund, ve třetí části definitivně rozhodl o vítězi legendární Jaromír Jágr a odkrytou klec v závěru trefil André Lakos. Kladno tak opět zvýšilo svoji naději na záchranu v nejvyšší soutěži.

Úvodní část nabídla vyrovnanou hru a do vedení se mohl urvat kterýkoliv z týmů. Skóre se ale nakonec měnilo až tři a půl minuty před koncem. Patrik Machač dobře zavezl puk až za branku, Brendan O’Donnell našel zpětnou přihrávkou rozjetého Tomáše Redlicha a ten zacílil naprosto přesně – 1:0. Hned se však bohužel projevilo kladenské prokletí posledních zápasů. Neuběhla ještě ani minuta a bylo srovnáno. André Lakos propadl u mantinelu a po krásné souhře hostí zakončoval Jan Buchtele do prázdné branky – 1:1.

Vstup do druhého dějství Rytířům nevyšel. Kladno začalo hodně vlažně a Sparta měla tlak, domácí však krizovou chvíli přestáli. Skóre se tak opět měnilo až po hodně nenápadné akci. Jan Buchtele posunul puk z pravé strany před brankoviště a Denis Godla si kotouč nešťastně srazil do sítě – 1:2. Rytíři posléze naložili špatně s početní výhodou, z neúspěchu se ale poučili a při druhé přesilovce už udeřili! Brady Austin vypálil tvrdě od modré a před brankou tečoval puk do sítě nadskakující Ladislav Zikmund – 2:2.

Třetí část ale bohužel pro domácí začala opět aktivní hrou Sparty. Před brankou z toho vznikl pořádný zmatek, ze kterého puk doklouzal až do kladenské branky. Rozhodčí se ovšem došli poradit s kolegou u videa a po krátkém rozhovoru ukázali jasný verdikt – branka neplatí, kotouč byl kopnutý. Kladno se opět odrazilo k lepším výkonům, což nakonec proměnil ve vedoucí branku ten nejpovolanější ze všech! Jaromír Jágr vyjel zpoza klece a zametl puk za Machovského záda – 3:2. Hosté v závěru zkusili risk bez gólmana, prosadit už se ovšem nedokázali. V obranném pásmu naopak nabral kotouč André Lakos a trefil odkrytou klec – 4:2.

zdroj: http://www.rytirikladno.cz/cz/kladno-vs-sparta-49-kolo?yy=0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ministerstvo Práce A Sociálních Věcí Logo Previous post Ministerstvo oceňuje dětské skupiny značkou kvality
Auto 1515455 1280 Next post Kraj podpoří autobusovou dopravu v malých obcích u Hradce Králové