25. 5. 2024
Image

Kemp Stříbrný rybník nabízí zázemí pro školy i rodiny s dětmi

Areál kempu Stříbrný rybník, který zhruba rok a půl spravuje společnost Městské lesy Hradec Králové, se postupně rozrůstá a nabízí další využití, nově teď především pro školní výlety, školy v přírodě nebo adaptační výjezdy. Pro návštěvníky je tady kromě ubytování k dispozici také plné stravování, využít je možné pestrou škálu aktivit včetně specializovaných programů „na míru“.

„Kemp Stříbrný rybník je neustále v pohybu, pořád přibývají nové atrakce, ubytování a možnosti. Oproti loňské sezóně byla rozšířena kapacita areálu o několik míst, a to například vybudováním nových mobilheimů. Rozšířena pak byla také místa pro stany nebo karavany a podařilo se zde zajistit elektrické přípojky do více částí kempu. Na své si zde přijde prakticky každý, místo je rozhodně ideální pro rodiny s dětmi i pro školní výlety, školy v přírodě nebo adaptační kurzy,“ říká náměstek primátora pro oblast správy městského majetku Pavel Marek. Areál spravují Městské lesy Hradec Králové, které se starají také o rozvoj místa. V budoucích letech by měly v kempu například ještě přibýt nové dřevěné chatky nad vodou spolu s vyhlídkovými moly.

V současnosti je možné několik způsobů ubytování. „Pro návštěvníky máme k dispozici prostorné chatky a mobilheimy, které mají vlastní sociální zařízení. Využít je možné také glampingové stany, které nabízejí výhody stanování ve spojitosti s vymoženostmi moderní doby. Jedná se tedy o spaní pod stanem, ve kterém je ale možné si nabít mobilní telefon nebo uložit potraviny do ledničky,“ informuje ředitel Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán. Stejně tak je na výběr několik možností stravování. „Samozřejmostí je plnohodnotná nabídka stravování v kempové restauraci a po celý den jsou pak otevřené kiosky v areálu. Návštěvníci budou moci využívat také nové zázemí kuchyňky, kde je k dispozici potřebné vybavení a nádobí. V areálu je také centrální griloviště, kde je možné opékat buřty nebo grilovat maso,“ doplňuje ředitel Zerzán. 

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Hradec Králové – Zpravodajství.

V celém areálu a jeho okolí je také bohatá možnost vyžití jako koupání v přírodním koupališti, kuželková dráha, pétanque, laser a archery game, rallye dráha na elektrických motokárách, venkovní šachy, minigolf, venkovní fitness tělocvična, volejbalové hřiště nebo Gladiator aréna v lese. Novinkou letošní sezóny je také zastávka turistického vláčku, který jezdí každý čtvrtek po atraktivitách v městských lesích. „Novinku máme ještě jednu, a to především pro školy. V rámci kempových aktivit a animačních programů jsme schopni zajistit školené instruktory a postarat se o program „na míru,” shrnuje vedoucí areálu kempu Stříbrný rybník Denisa Erbanová. 

V letošní sezóně zahájil kemp provoz 24. května. „Zájem o ubytování máme, postupně ještě stoupá. Teď v červnu máme největší obsazenost školami nebo rodinami s dětmi. Plné jsou především víkendu, naopak ještě nám zůstávají volná místa ve všední dny. O prázdninách už je to o dost plnější, pevné stavby jako jsou chatky a mobilheimy jsou z 90 % obsazené. Volná zůstávají místa pro stany nebo karavany,“ dodává Erbanová. Více informací je k dispozici na webových nebo facebookových stránkách kempu Stříbrný rybník. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Asphalt 315756 1280 Previous post V létě silničáři zahájí opravu devíti úseků krajských komunikací
800px Magistrat Hradec Kralove Next post Město Hradec Králové získalo stomilionovou dotaci na lávku u Aldisu