Děčín – Tomáš Pomikálek, přezdívaný “Pomi”, zůstane kapitánem mužského A-týmu v Děčíně i pro nadcházející tři sezóny. Pomikálek, který přišel do Děčína ze svého rodného Liberce, kde zahájil svou kariéru v Národní basketbalové lize (NBL) s týmem Kondorů v roce 2009, se po třech letech přesunul do Nymburka. Tam strávil další tři sezóny, než se na začátku ročníku 2015/16 vrátil zpět do Děčína.

Od té doby se postupně stal jedním z nejzkušenějších a nejdůležitějších hráčů týmu. Celkově už za sebou má osmnáct sezón v NBL, z nichž tři odehrál v Liberci, tři v Nymburku a zbývajících dvanáct sezón v dresu Děčína. Tímto výkonem překonal i děčínského odchovance Filipa Kroutila, který má však na kontě o jednu stříbrnou medaili (2014/15) více.

Vstupte do skupiny Oči na obruč aneb milujeme český basketbal, kde se dozvíte více  o basketbalových novinkách.

Dvoumetrový hráč na pozici menšího pivota letos odehrál 46 zápasů s průměrem necelých 26 minut na zápas. Během těchto utkání dosahoval průměrně 11,2 bodu a 5,3 doskoku na zápas. Přitom musel překonávat i jednu velkou nepříjemnost, o níž se zmiňuje trailer připravovaného dokumentu SrDCem Válečník 2/2 z dílny Ladise Zemana.

K pokračování spolupráce Tomáš Pomikálek uvedl: “Především bych chtěl poděkovat Děčínu za to, jakou dostávám důvěru. Jsem moc rád, že jsme se domluvili, bylo to pro mě naprostou prioritou. Děčín beru jako svou druhou rodinu a budu se snažit dál odvádět co nejlepší práci a co nejlépe reprezentovat tento skvělý klub.”

Generální manažer Lukáš Houser k tomu dodal: “Není moc hráčů, kteří by v děčínském dresu působili déle než Tomáš Pomikálek. Víme, co pro náš klub odvádí jak na hřišti, tak mimo něj. A proto jsme rádi, že jsme se s Tomášem dokázali domluvit na víceleté smlouvě i přes jeho sportovně relativně pokročilejší věk. Tomáš tak jako kapitán povede Válečníky i v dalších sezónách. Věřím, že to je skvělá zpráva pro naše fanoušky, a možná špatná pro naše soupeře.”

S touto novou smlouvou má Děčín jistotu, že jejich kapitán bude pokračovat v hájení modrobílých barev a přinášet své zkušenosti a leadership týmu. Fanoušci se tak mohou těšit na další skvělé sezóny pod vedením Tomáše Pomikálka.