4. 12. 2023
Question Mark 1872665 1280

Kandidátky pro krajské volby podalo 12 politických stran, hnutí a koalic

Kandidátky pro volby do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje odevzdalo 12 politických stran, hnutí a koalic. Do 3. srpna mohou své kandidátky ještě upravovat. Na základě rozhodnutí prezidenta ČR z 9. dubna se volby do krajských zastupitelstev uskuteční 2. a 3. října 2020.

Do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje se volí 45 členů. Na kandidátních listinách může být až 50 kandidátů. Rozhodnutí o registraci kandidátních listin, případně o odmítnutí kandidátní listiny či škrtnutí kandidáta vydá krajský úřad 14. srpna.

Bližší informace k nadcházejícím krajským volbám, například informace k výkonu volebního práva, vydávání voličských průkazů či k jednotlivým volebním úkolům včetně volebního harmonogramu, naleznete na webových stránkách Ministerstva vnitra www.mvcr.cz/volby.

Seznam politických stran, hnutí a koalic, které podaly kandidátní listinu pro volby do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje konané ve dnech 2. a 3. října 2020

Název politické strany / politického hnutí / koalice

Česká pirátská strana (Piráti)

Demokratická strana zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT (DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT)

Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM)

ROZUMNÍ – Petr Hannig – za spravedlnost a životní jistoty (Rozumní)

Pravý Blok – strana za odvolatelnost politiků, referenda a přímou demokracii (Pravý blok)

ANO 2011 (ANO)

Koalice pro Královéhradecký kraj – KDU-ČSL – Volba pro město – Nestraníci (koalice složená z politické strany KDU-ČSL, politické strany Volba pro město a politického hnutí Nestraníci) (KDU-ČSL + VPM + NK)

Občanská demokratická strana + STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ a VÝCHODOČEŠI (koalice složená z politické strany Občanská demokratická strana, politického hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ a politického hnutí VÝCHODOČEŠI) (ODS + STAN + VČ)

Spojenci pro Královéhradecký kraj (koalice složená z politické strany TOP 09, politického hnutí Hradecký demokratický klub a politické strany Liberálně ekologická strana) (TOP 09 + HDK + LES)

SPOLU PRO KRAJ – Osobnosti kraje, ČSSD a Zelení (koalice složená z politické strany Česká strana sociálně demokratická a politické strany Strana zelených) (ČSSD + Zelení)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tz Foto3 Previous post Hradecký cyklistický tým opět sbírá medaile
Befunky Collage(1) Next post Výstava Paměti národa Z totality do totality se přesouvá do Jaroměře