Praha – Joe Bonamassa patří mezi nejvýznamnější koncertní umělce dnešní doby. Jeho energická a vášnivá vystoupení jsou nezapomenutelná a oslovují fanoušky hudby po celém světě. Bonamassa, mezinárodně uznávaný jako jeden z nejlepších kytaristů své generace, byl časopisem Guitar World Magazine označen za “největšího bluesového kytaristu na světě”. Své renomé si vydobyl díky redefinování blues-rockového žánru a jeho přivedení do hlavního proudu hudby.

Na koncertech Bonamassy zaznívají jak nové skladby, tak oblíbené písně z celé jeho kariéry. Jeho výkony jsou podpořeny hvězdnou kapelou složenou z legendárních hudebníků, což přináší divákům jedinečný zážitek. S 27 bluesovými alby, která dosáhla prvního místa na žebříčku Billboard (více než kterýkoli jiný umělec v historii), překonal Bonamassa veškerá očekávání a nadále posouvá hranice svého umění.

Bonamassova kariéra se postupně rozvíjela a nyní je na vrcholu. Třikrát nominovaný na cenu GRAMMY a patnáctkrát nominovaný na cenu Blues Music Award, přičemž čtyřikrát tuto cenu vyhrál, dosáhl se svým posledním studiovým albem Blues Deluxe Vol. 2 opět prvního místa v žebříčku Billboard Blues Chart. Ve věku pouhých čtyřiceti let se stal žijící legendou s ohromujícím multižánrovým katalogem, který zahrnuje více než 50 alb, včetně studiových a živých nahrávek, stejně jako společná alba se svými vedlejšími projekty Black Country Communion a Rock Candy Funk Party. Jeho nejnovější projekt, “Live At The Hollywood Bowl With Orchestra”, potvrzuje, že Bonamassa je stále na vrcholu svých sil.

Bonamassa, rodák ze státu New York, předskakoval B. B. Kingovi, když mu bylo pouhých 12 let. Od té doby hrál s umělci jako Eric Clapton, Stephen Stills, John Lee Hooker, Warren Haynes, Steve Winwood, Peter Frampton a Buddy Guy. B.B. King tehdy možná netušil, že z tohoto dvanáctiletého zázračného dítěte se stane velká osobnost hudebního průmyslu.

Jako produktivní autor se Bonamassa neustále snaží rozšiřovat své hudební obzory. Jeho pracovní morálka je neúnavná, ať už jde o práci ve studiu, na cestách nebo při spolupráci s jinými umělci. Pro svůj nezávislý label KTBA Records produkoval velké množství alb, včetně děl Joanne Shaw Taylor, Marca Broussarda, Larryho McCraye a Jimmyho Halla. Nedávno založil společnost Journeyman LLC, která poskytuje kompletní služby v oblasti managementu umělců, vydavatelství, propagace koncertů a marketingu, a buduje povědomí o nezávislých umělcích po celém světě.

Bonamassa se objevil v řadě prestižních publikací, jako jsou Esquire, Wall Street Journal, Parade, Rolling Stone a American Songwriter, a také na obálkách časopisů Guitar World, Guitar Player, Vintage Guitar, Guitarist a Classic Rock Magazine. Jeho nezisková organizace Keeping The Blues Alive poskytuje finanční prostředky a zdroje školám a umělcům v nouzi, čímž pozitivně ovlivnila více než 100 000 studentů a získala přes 2 miliony dolarů na darech.

Koncert se uskuteční 2.5.2025 v Praze v O2 universum. Vstupenky nalezete ZDE.

Joe Bonamassa je nejen hudební ikonou, ale také filantropem a inovátorem, který nadále inspiruje fanoušky a hudebníky po celém světě.